İç işleri Bakanı Muammer Güler  gazetecilere verdiği demeçte  2013 Yılında 10.000 ( On Bin ) Koruma memuru alımı yapacaklarını belirtmiştir. Peki  10 Bin Koruma memur alımı ne zaman Olacak, Koruma memuru ne iş yapar,  koruma memur alımı başvurusu, koruma memuru yaş şartı, koruma memuru maaşları ve koruma memuru alım ilanı hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Koruma memuru, Emniyet altında yeni bir çalışma grubudur.  Koruma memuru, sadece koruma işi yapacaktır.  Koruma memuru alımı için istenen şartlar ; Koruma memuru lise mezunu kişilerden seçilecek olup koruma memuru olacak kişilerde  belli fiziki şartlar ( boy, fizik, kilo) aranacaktır. Koruma memuru olmak isteyen kişilerin 29 yaşından gün almış olmamaları gerekmektedir.  Koruma memuru olacak kişiler 6 ay eğitime tabi tutulacaktır. Bu eğitim 4 ay teori 2 ay pratik olacak şekildedir.  Koruma memurları maaşlarının yaklaşık 2.000,00 Tl civarında olması beklenmektedir. Koruma Memurları vardiyalı olarak çalışacaklardır.  İç İşleri Bakanı Muammer Güler in  yaptığı açıklamaya göre  koruma memurlarının  belli başlı görev yerleri stat, üniversite ve yurtlardır.

Orman Bakanlığı Açıktan Memur Alımı İlanı, Başvurusu ( 1064 Kişi )

Orman Bakanlığı Açıktan Memur Alımı İlanı, Başvurusu ( 1064 Kişi )

 

ON BİN KORUMA MEMURU ALIMI BAŞVURUSU

On Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları henüz başlamamıştır. Başvuru tarihi henüz belli değildir. Başvuru tarihi ve başvuru ilanı yayınlanca başvurularınızı nasıl yapacağınızı bu sayfadan görebileceksiniz.

Koruma Memuru 2013 Alımıı, Koruma Memuru Olma Şartları, Koruma Memuru Başvurusu, Koruma Memuru Maaşları Konulu makalemize görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

10000 memur alımı,10000 koruma memuru,10000 memur alımı başvurusu,10000 koruma memuru başvuru,10000 koruma memuru alımı
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:, , , , , , , ,


7 Yorum Yapılmış.

 1. YUNUS diyor ki:

  MERHABA;
  10000 KORUMA MEMURU ALIMI HAKKINDA GEREKLİ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ANCAK ASKERLİK İLE İLGİLİ HERHANGİ Bİ BİLGİYE ULAŞILAMAMAKTADIR, ASKERLİK ŞARTI ARANMAKTA MIDIR? KONUYLA İLGİLİ DESTEĞİNİZİ RİCA EDERİM TŞK…

 2. zeki diyor ki:

  13.07.1992 zonguldak devrek doğumluyum ismet aktar anadolu teknik ve endüstri meslek lisesi mezunuyum askerliğimi cumhurbaşkalıgı muhafız alayında paşa koruması olarak tamamladım
  askere gidiş tarihim :23.02.2012 bitiş tarihi:25.05.2013
  gereğini bilgilerinize arz ederim
  ZEKİ KARAİL

 3. merve diyor ki:

  10 bin memur icin boy ve kilo siniri nedir acaba.

  • merve diyor ki:

   Neden kimse bize cewab wermiyo ya lutfen sizden bilgi almak istiyoruz :((

   • Admin diyor ki:

    Merve hanım öncelikle geçikmeden dolayı özür dileriz. Sorunuza gelince iç işleri bakanlığı yaptığı açıklamada 10bin + 20bin koruma memuru alacağını açıkladı. Bu alımın 2013 yılında başlayacağı ve önümüzdeki 2 yıl boyunca hedeflenilen sayıda personel alımının tamamlanacağını açıkladı. Bu açıklamadan sonra koruma memuru olmak isteyen herkes iç işleri bakanlığının Koruma memuru alım ilanını beklemektedir. Henüz ilan yayınlanmadığı için sorunuza net bir cevap verememekteyim. İlan yayınlandığı zaman boy, kilo, askerlik vb tüm şartlar ilanda belirtilmek zorundadır. 10.000 koruma memuru ilanı yayınlanınca ayrıntı bilgileri bu sayfada sizlere açık bir şekilde sunacağız.

 4. ebru diyor ki:

  YURTLARDA GÖREV YAPAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ NE OLACAK PEKI…BU SEKTÖRE 3 YILIMI VERDİM YAŞIM UYUYO OKUL SORUNU YOK FAKAT ÇALIŞIRKEN BU MEMURIYETI ALABILIRMIYIM…. YOKSA İŞTEN ÇIKARILACAKMIYIM..

 5. Yavuz diyor ki:

  Sevgili Admin..

  Sen bu satırları okurken ben çok uzaklarda olacağım :D

  Bunun tarihi belli mi sayın adminciğim. Başvuracak arkadaşlarım var :)