LYS sınavlarından sonra Üniversite hayali kuran öğrenciler tercih dönemlerinde tercihlerini ösym’ye İnternet üzerinden gönderdi. Bu sene 1 milyon 112 bin 451 kişi Üniversitelere yerleşmek için tercihte bulundu. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Sayfamız da Erzincan Üniversitesini kazanan öğrenciler için Erzincan Üniversitesi 2014 2015 kayıt tarihlerini, 2014 – 2015 Erzincan Üniversitesi Kayıt yenileme tarihleri, 2014 2015 Öğretim yılı Erzincan Üniversitesi yeni kayıt tarihleri, Erzincan Üniversitesi Kayıt için gerekli evraklar, Erzincan Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler, Erzincan Üniversitesi 2014 – 2015 Öğretim yılı Akademik Takvimi, Erzincan Üniversitesi adres ve telefon bilgilerini paylaştık.

 

Erzincan Üniversitesi Hakkında Kısa Bilgiler

Erzincan Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarihinde 5467 sayılı kanun ile Erzincan’da kurulmuştur. Daha önce Erzurum Atatürk Üniversitesine bağlı bulunan üniversite birimleri adı geçen kanunla Erzincan Üniversitesi çatısı altında toplanmıştır. Kuruluş tarihi yeni de olsa, fakülteleri oldukça köklüdür. Örnek olarak Eğitim Fakültesi, 4 Ekim 1967 tarihinde öğretim süresi üç yıl olan Kız İlköğretmen Okulu olarak açılmış ve daha sonra 1992 yılında 4 yıllık lisans eğitimi veren fakülteye dönüşmüştür, Hukuk Fakültesi ise 1987 yılında kurulmuştur.

2014-2015 Öğretim Yılı Erzincan Üniversitesi  Yeni  Kayıt Tarihleri

2014 2015 Öğretim yılında LYS sınavları ile Erzincan Üniversitesine yerleşen öğrenciler 01-05 Eylül tarihleri arasında kazandıkları fakülte veya yüksek okula giderek yeni kayıt yaptırmak zorundadırlar. Adaylardan kayıt başvurularında istenilen evrakların aşağıda belirtilmiştir.

2014-2015 Öğretim Yılı Erzincan Üniversitesi Kayıt Yenileme Tarihleri

Erzincan Üniversitesinde öğrenimine devam eden öğrenciler belirilen tarihlerde ders seçme ve kayıt yenileme işlemlerini yaptırmakla mükelleftirler. Kayıt yenileme tarihlerini öğrenmek için  aşağıdaki Akademik Takvim linkini tıklayınız.

Erzincan Üniversitesi 2014 2015 Yılı Akademik Takvimi Tıkla

2014 2015  Erzincan Üniversitesi  Kayıt İçin Gerekli Evraklar, Belgeler

Erzincan Üniversitesi kayıt olmak için istenen evrakların listesi aşağıdadır.

a) Adayın mezun olduğu orta öğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet

belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

2014-2015 Öğretim Yılı Kredi, Yurt ve Burs Başvuruları İçin Tıklayınız

 

2014-2015 Öğretim Yılı Katkı Payı Öğretim Ücretleri için Tıklayınız

 

Erzincan üniversitesi kayıt için gerekli belgeler,erzıncan üniversıtesi on kayıt islemleri 2013,erzincan üniversitesi kayıt için gerekli belgeler 2013,erzincan universitesi kayıt tarihleri,erzincan üniversitesi kayıt için gerekli evraklar


7 Yorum Yapılmış.

 1. emrah başkalene diyor ki:

  erzincan üniversitesi en güzel üniversitedir.

 2. emrah başkalene diyor ki:

  kyk sonuçları açiklandımı

 3. ahmet diyor ki:

  arkadaşlar normal örgün öğretim bölümleri için 12 adet fotoğraf ve diplomanın aslı tek mi gerrekiyor cevabınızı bekliyorum :?

 4. ahmet diyor ki:

  Ben dgs ile yerleştim hiçbir bilgi yok kayıt için hangi belgeler lazım bide öğrenci numaramı nasıl alabilirim

 5. ramazan diyor ki:

  arkadaşlar 2.öğretim harç parasını bankaya yatıramıyoruz çıkmıyo önkayıt yaptık neden acaba yardım edermisinz

 6. Erzincan eee diyor ki:

  12 tane fotoğraf falan istemediler. Direk ÖSYM tabanından fotoğrafını çekiyorlar. Yine de yanınızda götürün. Belki bu sene isterler. Hoşgeldiniz