Uzun süren maraton sonucunda öğrenciler Lys sınavlarında ter döktü. Sınav sonuçlarının açıklanması ile öğrenci ve velilerini tercih sitresi bastı. Öğrenci ve veliler belirtilen tercih dönemleri arasında Üniversite tercihlerini Ösym’nin sistemine gönderdi. Tercih işlemlerinden sonra Ösym Üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Üniversite yerleşen adaylar son olarak kazandıkları fakülte veya yüksek okula giderek kayıt yaptıracaklardır. Sayfamız da Gazi Üniversitesini kazanan öğrenciler için Gazi Üniversitesi 2014 2015 kayıt tarihlerini, 2014 – 2015 Gazi Üniversitesi Kayıt yenileme tarihleri, 2014 2015 Öğretim yılı Gazi Üniversitesi yeni kayıt tarihleri, Gazi Üniversitesi Kayıt için gerekli evraklar Gazi Üniversitesi 2014 – 2015 Öğretim yılı Akademik Takvimi, Gazi Üniversitesi adres ve telefon bilgilerini paylaştık.

 

2014-2015 Öğretim Yılı Gazi Üniversitesi  Yeni  Kayıt Tarihleri

2014 Lys tercihleri sonucu Gazi Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler 01-05 Eylül 2014 Tarihleri arasında kazandıkları fakülte ve yüksek okula giderek kayıt işlemini yaptırmak zorundadırlar. Öğrenciler belirlenen bu tarihler arasında istenen evraklar ile kayıt   işlemi için hazır bulunmalıdırlar.

2014-2015 Öğretim Yılı Gazi Üniversitesi Kayıt Yenileme Tarihleri

Gazi Üniversitesi  hali hazır da devam eden öğrenciler kayıt yenileme ve ders seçme tarihlerini öğrenmek için  aşağıdaki Akademik Takvim linkini tıklayınız.

Gazi Üniversitesi 2014 2015 Yılı Akademik Takvimi Tıkla

Gazi Üniversitesi Adres ve Telefon Numaraları

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 06500 Teknikokullar / Ankara

Tel: +90312 2126840 – 2022000

Fax: +90312 2213202

Gazi Üniversitesi  Kayıt İçin Gerekli Evraklar, Belgeler

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet

belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

2014-2015 Öğretim Yılı Kredi, Yurt ve Burs Başvuruları İçin Tıklayınız

 

2014-2015 Öğretim Yılı Katkı Payı Öğretim Ücretleri için Tıklayınız

ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr ınternet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi merkezi açık öğretim programlarını kazanan adayların, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçları adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

 

gazi üniversitesi kayıt için gerekli belgeler,gazi üniversitesi kayıt için gerekli belgeler 2013,gazi üniversitesi kayıt tarihleri,gazi üniversitesi kayıt için gerekli evraklar,gazi üniversitesi kayıt
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:, , , , ,


3 Yorum Yapılmış.

  1. selda diyor ki:

    ankara gazi için ikametgah belgesi gerekli mi.

  2. Hilal diyor ki:

    1.öğretimler için harç parası yok değil mi? bende yeni kayıt yaptırcağım oyüzden biraz tedirginim şimdiden teşekkürler

  3. Hilal diyor ki:

    Hemen cevap yazarsanız sevinirim