KESİN KAYIT YAPTIRACAK ADAYLARIN DİKKATİNE


KESİN KAYIT YAPTIRMAK ÜZERE GELECEK ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

·          http://ubs.giresun.edu.tr/ogrenci/ogr0209/default.aspx  adresine girerek Ön Kayıt Formu doldurmayı unutmayınız.

·         Öğrenci kayıt dosyaları 14 Ağustos 2013 tarihinden itibaren adayların adreslerine gönderilecektir. Kayıt dosyasını eksiksiz olarak doldurarak belirtilen tarihte Kayıt Merkezi’nde olunuz.

·         Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz, ancak noterden vekâletname getirildiği takdirde bir başkası adayın yerine kayıt yaptırabilir.

·         Eksik kayıt belgesiyle yapılan başvurular kabul edilmeyecek ve kayıt yapılmayacaktır.

·         Diploma ve mezuniyet belgelerinin asılları ile işlem yapılacağından dolayı fotokopileri ve noter onaylı tasdikleri ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

·         Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez. 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

2. Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

3. Son altı ay içinde önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 12 adet 4,5 x 6 cm boyutunda fotoğraf.

4. İkinci öğretime kayıt yaptıracak öğrencilerin Öğrenci katkı payının/öğrenim ücretinin yatırıldığına dair makbuz.

 *** Espiye MYO Özel Güvenlik ve Koruma Programı öğrencileri 5118 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10.maddesi d,e,f bentleri ile 5118 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in 18.maddesinde belirtilen şartlara haiz olduğu gösterir sağlık raporu.

DANIŞMA HATTI

2013-2014 öğretim yılında kayıt yaptıracak öğrencilerimizin sorularını cevaplandırmak için sorunlarının çözümü amacıyla Danışma Hattı oluşturulmuştur. Kayıtlarla ilgi her türlü soru ve sorununuzu iletebileceğiniz Danışma Hattı irtibat numaraları:

Tel:(0 454)310 10 72 – (0 454) 310 10 73 –(0 454) 310 10 74 –(0 454) 310 10 75

 

NOTLAR:

(II.Öğretim Öğrencileri İçin !!!)

-Öğrenim ücretini, öğrenci numaranızı bildirmek suretiyle, herhangi bir Ziraat Bankası şubesine yatırabilirsiniz. (Öğrenci numaranıza http://ubs.giresun.edu.tr/ogrenci/ogr0209/default.aspx adresindeki “Ön Kayıt” menüsünden ulaşabilirsiniz.)

 

 

KAYIT  YERİ:  GİRESUN ÜNİVERSİTESİ SPOR SALONU

GAZİPAŞA YERLEŞKEŞİ   DEBBOY MEVKİİ – GİRESUN                                                                                                                                                                                                                                                         

NOT: Katkı kredisi, öğrenim kredisi, burs ve devlet yurdu için gerekli bilgileri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun internet sayfasından (http://www.kyk.gov.tr) ulaşabilirsiniz.

 

 

TARİH             KAYIT YAPTIRACAK FAKÜLTE/YÜKSEKOKUL/MESLEK YÜKSEKOKULU
 02 Eylül 2013 Pazartesi Tıp Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Tirebolu İletişim Fakültesi
 03 Eylül 2013 Salı Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Bulancak Kadir Karabaş Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
 04 Eylül 2013 Çarşamba Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu, Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksekokulu, Keşap Meslek Yüksekokulu, Espiye Meslek Yüksekokulu,  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Dereli Meslek Yüksekokulu
 05 Eylül 2013 Perşembe Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

 

NOT: Şebinkarahisar Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu, Şebinkarahisar Sosyal bilimler Meslek Yüksekokulu, Şebinkarahisar Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu 02-06 Eylül tarihleri arasında kendi okul binalarında kayıt yapacaklardır.