LYS sınavlarından sonra Üniversite hayali kuran öğrenciler tercih dönemlerinde tercihlerini ösym’ye İnternet üzerinden gönderdi. Bu sene 1 milyon 112 bin 451 kişi Üniversitelere yerleşmek için tercihte bulundu. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Sayfamız da Harran Üniversitesini kazanan öğrenciler için Harran Üniversitesi 2014 2015 kayıt tarihlerini, 2014 – 2015 Harran Üniversitesi Kayıt yenileme tarihleri, 2014 2015 Öğretim yılı Harran Üniversitesi yeni kayıt tarihleri, Harran Üniversitesi Kayıt için gerekli evraklar, Harran Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler, Harran Üniversitesi 2014 – 2015 Öğretim yılı Akademik Takvimi, Harran Üniversitesi adres ve telefon bilgilerini paylaştık.

 

Harran Üniversitesi Hakkında Kısa Bilgiler

Şanlıurfa’da kurulan ilk yüksek öğretim birimi Şanlıurfa Meslek Yüksekokulu’dur (1976). Sonra Dicle Üniversitesi’ne bağlı Ziraat Fakültesi (1978), Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü (1984) ve Gaziantep Üniversitesi’ne bağlı İlahiyat Fakültesi (1988) kurulmuştur.

Daha sonra 09.07.1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla Harran Üniversitesi kurulmuş ve daha önce var olan okullar bu kanuna göre Harran Üniversitesine bağlanmıştır. Ayrıca Fen-Edebiyat, Tıp Fakültesi, Şanlıurfa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü kuruluş kanununda yer almıştır.

2014-2015 Öğretim Yılı Harran Üniversitesi  Yeni  Kayıt Tarihleri

2014 2015 Öğretim yılında LYS sınavları ile Harran Üniversitesine yerleşen öğrenciler 01-05 Eylül tarihleri arasında kazandıkları fakülte veya yüksek okula giderek yeni kayıt yaptırmak zorundadırlar. Adaylardan kayıt başvurularında istenilen evrakların aşağıda belirtilmiştir.

2014-2015 Öğretim Yılı Harran Üniversitesi Kayıt Yenileme Tarihleri

Harran Üniversitesinde öğrenimine devam eden öğrenciler belirilen tarihlerde ders seçme ve kayıt yenileme işlemlerini yaptırmakla mükelleftirler. Kayıt yenileme tarihlerini öğrenmek için  aşağıdaki Akademik Takvim linkini tıklayınız.

Harran Üniversitesi 2014 2015 Yılı Akademik Takvimi Tıkla

2014 2015  Harran Üniversitesi  Kayıt İçin Gerekli Evraklar, Belgeler

Harran Üniversitesi kayıt olmak için istenen evrakların listesi aşağıdadır.

a) Adayın mezun olduğu orta öğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet

belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

2014-2015 Öğretim Yılı Kredi, Yurt ve Burs Başvuruları İçin Tıklayınız

 

2014-2015 Öğretim Yılı Katkı Payı Öğretim Ücretleri için Tıklayınız

 

ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr ınternet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi merkezi açık öğretim programlarını kazanan adayların, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçları adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

Harran Üniversitesi Adres ve Telefon Numaraları

Harran Üniversitesi Rektörlüğü, Yenişehir Yerleşkesi, 63300 Şanlıurfa

Telefon – Santral: +90 414 318 30 00

Faks: +90 414 318 31 90

 

harran üniversitesi kayıt için gerekli belgeler,harran üniversitesi kayıt evrakları,harran üniversitesi kayıt tarihleri,harran üniversitesi kayit için gerekli evraklar,harran üniversitesi kayıt için gerekli belgeler 2013


1 Yorum Yapılmış.

  1. aslım diyor ki:

    kyk.org dan baktım ; üni. Yeni kayıt yapacak öğrenciler için yurt başvurusu eylülde başlayacak yazıyo hangisi dogru ??