Üniversite hayali kuran milyonlarca aday arasından sıyrılarak üniversite kazanan tüm öğrencilere başarılar dileriz. 8-18 Temmuz tarihleri arasında yapılan tercih işlemlerinde 1 milyon 112 bin 451 öğrenci tercih yaptı. Sayfamız da Marmara Üniversitesini kazanan öğrenciler için Marmara Üniversitesi 2014 2015 kayıt tarihlerini, 2014 – 2015 Marmara Üniversitesi Kayıt yenileme tarihleri, 2014 2015 Öğretim yılı Marmara Üniversitesi yeni kayıt tarihleri, Marmara Üniversitesi Kayıt için gerekli evraklar, Marmara Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler, Marmara Üniversitesi 2014 – 2015 Öğretim yılı Akademik Takvimi, Marmara Üniversitesi adres ve telefon bilgilerini paylaştık.

 

2014-2015 Öğretim Yılı Marmara Üniversitesi  Yeni  Kayıt Tarihleri

2014 Lys tercihleri sonucu Marmara Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler 01-05 Eylül 2014 Tarihleri arasında kazandıkları fakülte ve yüksek okula giderek kayıt işlemini yaptırmak zorundadırlar. Öğrenciler belirlenen bu tarihler arasında istenen evraklar ile kayıt   işlemi için hazır bulunmalıdırlar.

2014-2015 Öğretim Yılı Marmara Üniversitesi Kayıt Yenileme Tarihleri

Marmara Üniversitesi  hali hazır da devam eden öğrenciler kayıt yenileme ve ders seçme tarihlerini öğrenmek için  aşağıdaki Akademik Takvim linkini tıklayınız.

Marmara Üniversitesi 2014 2015 Yılı Akademik Takvimi Tıkla

Marmara Üniversitesi Adres ve Telefon Numaraları

Adres : Göztepe Kampüsü 34722 / Kadıköy – İstanbul / TÜRKİYE

Tel : 0 (216) 414 05 45

Marmara Üniversitesi  Kayıt İçin Gerekli Evraklar, Belgeler

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet

belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

2014-2015 Öğretim Yılı Kredi, Yurt ve Burs Başvuruları İçin Tıklayınız

 

2014-2015 Öğretim Yılı Katkı Payı Öğretim Ücretleri için Tıklayınız

ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr ınternet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi merkezi açık öğretim programlarını kazanan adayların, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçları adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

 

marmara üniversitesi kayıt için gerekli belgeler,marmara üniversitesi kayıt için gerekli belgeler 2013,marmara üniversitesi kayıt tarihleri,marmara üniversitesi kayıt için gerekli evraklar,marmara üniversitesi kayıt


1 Yorum Yapılmış.

  1. zeynep diyor ki:

    Marmara Üniversitesi nden 94-95 öğretim yılında devamsızlık sebebiyle okulu bıraktım 2004 yılında tasdikname başvurusunda bulundum bu yıl tekrar kayıt yenileme yaptırabilirmiyim?