2014 Yılında Tüvtürk muayene istasyonları tarafından yapılan araç muayene fiyatları yeniden belirlenmiştir Yapılan bu düzenleme sonucunda bazı takipçilerimiz tarafından. 2014 Araç muayene fiyatları ne kadar, 2014 Tüvtürk araç muayene fiyatları, 2014 yılı otomobil muayene fiyatı, 2014 yılı Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork muayene fiyatları kaç lira, 2014 Tüvtürk  Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker muayene fiyatları  ne kadar şeklinde sorular aldık. Takipçilerimizin bu sorularını yanıtsız bırakmamak adına 2014 araç muayene fiyat listesini sizlerle paylaşıyoruz.

2014 Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları, Ücretleri2014 yılının girmesiyle beraber vergi ve harçlara zamlar yapıldı. Yapılan bu zamlar tüketicileri hiç memnun etmedi. Çeşitli sebeplerle  tüketicilerden  vergi, resim ve harç adı altında alınan  ödemeler yılbaşının gelmesiyle zamlandı. Bilindiği üzere araç sahipleri her yıl araçlarını fenni muayene ettirmek zorundadır.  Bu muayene işlemi araç sahipleri için maddi bir külfet oluşturmaktadır.  Son yıllarda özellikle araç sigorta fiyatlarının aşırı zamlanması bunlar ilaveten de araç muayene fiyatlarının yüksek olması araç sahiplerini kara kara düşündürmeye başladı. 2014 Yılının gelmesiyle araç muayene fiyatları yeniden belirlendi. Yapılan bu düzenlemeyle 2014 yılı araç muayene fiyatları aşağıdadır.

2014 Tüvtürk Araç Muayene Fiyatları, 2014 Araç Muayene Ücretleri

Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker223,02 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork165,20 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet84,96 TL

2014 Araç Muayene Fiyatları Hakkında Duyurular

Ödemeler nakit olarak kabul edilmektedir.

Yukarıda kategorileri belirtilmiş araç sınıfları dışında kalan taşıtların, hangi kategoriden ücretlendirilecekleri T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıca belirlenir.

2918 sayılı “Karayolları Trafik Kanunu”nun 35. maddesi uyarınca, muayene süresi geçirilen her araçtan, gecikilen beher ay için muayene ücreti %5 oranında fazla bedel ile tahsil edilir.

Fiyatlara KDV dahildir.

Not: Muayene raporu sonucuna göre “Ağır Kusurlu” veya “Emniyetsiz” olduğu belirlenen araçların muayeneleri onaylanmaz. Bu araçlar muayene tekrarını, bir ay içinde aynı muayene istasyonunda ücretsiz yaptırabilirler. Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.

ara muayene creti,arac muayene ucreti 2014,araç muayene ücreti,araç muayene ücretleri 2014,fenni muayene ücreti
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:, , , , ,


4 Yorum Yapılmış.

 1. aydın satıoğlu diyor ki:

  Aracımın muayene süresi 05.01.2014 tarihinde bitmiştir. Aylık olarak gecikme faiz oranı nedir? Eksoz muayeneside gecikme faizine girecekmidir?. Yazlık lastikler ile muayeneye gelebilirizmiyiz….. Muayeneden geçermi lütfen bilgi verirseniz sevinirim. TEŞEKKÜRLER

 2. Muzaffer YILMAZ diyor ki:

  Aracımın muayene 02.05.2014 tarhinde Kışlık lastikler ile muayeneye gelebilirimiyiz muayeneden geçermi lütfen bilgi verirseniz sevinirim saygılarımı sunarım.TEŞEKKÜR EDERİM,

 3. Bakın Yavuz Ne Diyor: :) diyor ki:

  Güzel paylaşım olmuş. ilgi çekici haberlerinizin devamını bekliyorum :D

 4. İSMAİL GÜRAĞAÇ diyor ki:

  1-fenni muayene ücreti (165,20) tl kredi kartı ile ödenebilirmi
  2-motorlu taşıt borç sorgulaması gereklimi