Lys yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversiteye yerleşen öğrencileri kayıt heyecanı sarmaya başladı. Yerleşme sonuçları ile mutlu olan öğrencilerin kafalarında Bülent Ecevit Üniversitesi yeni kayıt tarihleri, Bülent Ecevit Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler, 2014 2015 Üniversitesi kayıt için istenenler, Bülent Ecevit Üniversitesi kayıt için gereken evraklar  bu sorular oluşmaya başladı. Bizde bu makalemiz de Bülent Ecevit Üniversitesi kayıtlarında aday öğrencilerden istenecek belgelerin listesini sizlerle paylaşıyoruz. Yazının devamında herhangi bir  üniversiteye yerleşen öğrenciler için yerleştikleri üniversiteye yaptırmak zorunda oldukları kayıtların tarihlerini de sizler için paylaştık.

 

2014-2015 Bülent Ecevit Üniversitesi  Öğretim Yılı Üniversite  Yeni  Kayıt Tarihleri

2014 2015 Bülent Ecevit  Üniversitesine  yerleşen öğrenciler 01-05 Eylül tarihleri arasında kayıt işlemlerini yaptırmak zorundadırlar. Adaylar kayıt işlemleri içi belirtilen bu tarihlerde kazandıkları yüksek okul veya fakülteye giderek kayıt işlemini gerçekleştirmek zorundadırlar. Adaylar kayıt için istenilen belgeleri kendileri götürmek zorundadırlar. Posta veya kargo yoluyla gönderilen evraklar işleme alınmayacaktır. Adayların kayıt tarihleri arasında kazandıkları üniversite de bulunmaları gerekmektedir.

Bülent Ecevit Üniversitesi  Kayıt İçin Gerekli Evraklar, Belgeler 2014 2015  

a) Adayın mezun olduğu orta öğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet

belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

2014-2015 Öğretim Yılı Kredi, Yurt ve Burs Başvuruları İçin Tıklayınız

 

2014-2015 Öğretim Yılı Katkı Payı Öğretim Ücretleri için Tıklayınız

ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr ınternet adresinde görülebilecektir.

Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi merkezi açık öğretim programlarını kazanan adayların, kayıt işlemleri ve kayıt tarihi için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Kazanan adayları gösteren fotoğraflı sınav sonuçları adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

 

bülent ecevit üniversitesi ön kayıt formu,bulent ecevit universitesi on kayıt tarihleri,beü kayıt için gerekli belgeler,beü ön kayıt,bulent ecevıt unıversıtesı 2013 kayıt tarıhlerı