Beyaz Showun 24 Mayıs  konuklarından olan  Aşkı Memnu Dizisinin Mimarı olan Ece Yörenç Kimdir? Ece Yörenç Hayatı? Ece Yörenç Biyografisi? Ece Yörenç Resimleri? Ece Yörenç Vikipedi? Ece Yörenç Kaç Yaşında, Nereli Sorularının cevabına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Ece Yörenç Senarist tir.Özellikle Aşkı Memnu ve Yaprak Dökümü dizileri ile büyük bir ses getirmiştir. 1962 İstanbul boğumlu olan Yörenç Dul ve 1 Çocuk annesidir. Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi mezunudur. 

Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’ni evlenince yarıda bırakan Yörenç, daha sonra Vehbi Koç’un sekreterliğini yapmış. 29 yaşında eşini kaybedince de sigortacılık sektörüne girmiş. Evde hikayeler kaleme alan Yörenç’i bir arkadaşı Kandemir Konduk’a götürmüş ve o da Mahallenin Muhtarları dizisinin senaryo ekibine katılmış. İlk kez 1992′de birlikte çalışmaya başlayan Yörenç ve Gençoğlu daha sonra birbirlerinden hiç ayrılamamış.

 Ece Yörenç Senaryoları

Mahallenin muhtarları, Ana Kuzusu, Koçum benim, 24 saat, Zaynep, Mars kapıdan baktırır, Aşk yeniden, Yaprak dökümü, Dudaktan kalbe, Menekşe ile Halil, Aşk-ı Memnu

Ece Yörenç Kimdir, Ece Yörenç Hayatı, Ece Yörenç Resimleri, Ece Yörenç Senaryoları, Ece Yörenç Kaç Yaşında, Ece Yörenç Nereli, Ece Yörenç Vikipedi konulu makalemize görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

ece yörenc,ece yörenç kimdir,ece yörenç vikipedi,ece yörenç biyografisi,ece yörenç biyografi
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:, , , , , , ,


1 Yorum Yapılmış.

  1. Raci Bilen diyor ki:

    Ece yörençin yazdığı seneryolar harika bende 7 yıldır senaryo yazıyorum ama kimseye ulaştıramıyorum Ece yörençle tanışmayı çok isterdim..