Merhabalar bugün sizlere Hüseyin Turan Kimdir? Hüseyin Turan Biyografisi? Hüseyin Turan Vikipedi? Hüseyin Turan Hayatı? Hüseyin Turan Nereli? Hüseyin Turan Kaç Yaşında? gibi sorular sorarak Hüseyin Turan ın biyografisi hakkında bilgi vereceğiz.

Hüseyin Turan, Türk müzisyen ve şarkıcıdır. 1967  Erzincan Terzan Doğumlu olan Turan 46 Yaşındadır.  Deniz Turan ile evli olan Hüseyin Turan’ın  Leyla adında bir kızı vardır. 1991 yılından günümüze kadar etkin bir sanatçılık dönem geçiren ünlü şarkıcı daha çok Türk halk müziği  dalında parçalar vermiştir. En çok kullandığı enstrümanlar ise bağlama ve gitardır. 

Hüseyin Turan Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Vikipedi

Hüseyin Turan Kimdir, Hayatı, Biyografisi, Vikipedi

Erzincan’ın Tercan’a bağlı Beykonak köyünde sekiz kardeşin beşinci olarak dünyaya gelen Hüseyin Turan, ilkokul ikiye kadar yaşamını ve öğrenimini burada sürdürdü. İlkokul ikiye geldiğinde ailesiyle birlikte İzmir’e yerleşti. Lise yıllarında bağlamayla tanıştı. Bağlamayla birlikte halk oyunlarına ilgi duydu ve bu alanda eğitim alarak kendisini geliştirdi. Katıldığı halk oyunları yarışmalarında üç Türkiye Birinciliği ve bir Dünya Birinciliği elde etti. 1985’te Dokuz Eylül Üniversitesi Muhasebe Bölümü’ne girdi. Üç sene burada öğrenim gördü, ardından Ege Üniversitesi Konservatuar Bölümü’ne geçti. Tarz olarak Türk halk müziğini seçip müzikal yaşamına üniversite yıllarında ağırlık verdi, bu yıllarda gitar çalmayı da öğrendi.

Konservatuardan önce düğünlerde çalan bir grupta söyleyen Turan, konservatuar okurken bir grup arkadaşıyla birlikte Grup Laçin’i kurdu; ancak okul bittikten sonra gruptan ayrıldı ve İstanbul’a taşındı. 1997’de ilk solo albümü Hüseyin Turan’ı yayınladı. Bu albümün ardından Aklıma Düştü Gözlerin, Turna Sesi, Hoş Geldin, Kilit, Adı Karanfil, Leyla Nefesi albümlerini yayınlayan sanatçının son albümü Dolu, Doğaç Müzik ve Esen Müzik etiketiyle 6 Şubat 2012’de yayınlandı.

Hüseyin Turan Kimdir, Hüseyin Turan  Hayatı, Hüseyin Turan  Nereli, Hüseyin Turan  Biyografisi, Hüseyin Turan  Vikipedi, Hüseyin Turan  albümleri, Hüseyin Turan  Resimleri konulu makalemize görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Güncellik ailesi olarak görüşleriniz bizim için değerlidir. 

hüseyin turan,hüseyin turan nereli,huseyin turan kimdir,hüseyin turan vikipedi,hüseyin turan deniz turan
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:, , , , , , , ,