KYK Burs, Kredi, Yurt Başvuru Sorunu 2013

2013 Lys yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kazanan adaylar 2013 2014 öğretim yılı barınma ve öğrenim giderlerini karşılamak için yurt, burs ve kredi başvurularında bulunmaya başladı.  Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) nın web sayfasından 29 temmuz tarihinden itibaren başvurular internet üzerinden alınmaya başlandı. Bazı öğrenciler Yurt başvurularında bulunurken sorunlar yaşadı. Bazı öğrenciler ise 2013  KYK kredi ve burs başvurularında sorunlar yaşadı.Yaşanan bu sorunların ardından takipçilerimizden 2013 KYK başvuru hatası, kyk burs başvurusu yapamıyorum, kyk yurt başvuru sorunu şeklinde sorular almaya başladık. Takipçilerimiz için sorunların kaynaklarını araştırdık. Yazımızın devamında yaşanan sorunlar ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

2013 KYK Yurt, Burs ve Kredi Başvurusu Sorunları, Öncelikle yurt ve kredi, burs başvuruları için http://www.kyk.gov.tr adresini açıyoruz. Burdan yapmak istediğiniz başvuru türünü seçiyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan uyarıları dikkatlice okuyoruz. Uyarıları okuduktan sonra sayfanın en altında  Yukarıda belirtilen uyarıları okudum müracaatımı bu uyarılara dikkate alarak yapıyorum, hakkımda aykırı bir durum tespit edilmesi halinde tarafıma verilecek hakların iptal edileceğini kabul ediyorum. Kutucuğunu işaretleyerek başvuru ve güncelleme linkini tıklıyoruz. Açılan sayfada gerekli yerleri dolduruyoruz. Daha sonra karşımıza kişisel bilgilerimizi doldurmamız için bir sayfa açılmaktadır. NOT: Bu sayfa yeni sekmede açılmaktadır. TCve BABA adını yazdıktan sonra ara sekmesine tıklayınca kişisel bilgileriniz yeni sekmede açılmaktadır.  Adaylar bu sayfada bazı bölümleri boş bırakarak hata mesajı almaktadırlar.  10.11 ve 12 maddelerde sorun yaşamaktadırlar. Bu bölümleri klavye ile değil dolduracağınız kutucuğun yanındaki 3 nokta simgesine tıklayarak seçim yapıyoruz. Herhangi bir yanlış seçim halinde ise silgi resmine tıklayarak seçimi siliyoruz. Gerekli bilgileri doldurarak sisteme başvurumuzu gönderiyoruz. Eğer bütün bu açıklamalara rağmen burs, kredi ve yurt başvurusunda sorun yaşıyorsanız. Başvurularınızı internet tarayıcınızı( chrome, explorer, mozilla)  değiştirerek yapınız. 

Herhangi bir sorun yaşıyorsanız sorununuzu bize yorum olarak açık bir şekilde dile getiriniz.

kyk başvuru yapamıyorum,kyk burs başvurusu yapamiyorum,burs başvurusu yapamıyorum,kyk başvurusu yapamiyorum,yurt başvurusu yapamıyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:, , ,


54 Yorum Yapılmış.

 1. Buse diyor ki:

  ben başvurumu yaptırdım yurt ıcın ama burs kredı ye gıremıyorum. hepsı tek bı başvuru altında mı degerlendırılecek ?

 2. Selami diyor ki:

  Alaplı myo da bankacılık ve sıgortacılık okuyacagım. Hazırlık sınıfı varmı. Bir de alaplıya yurtkur acıldımı. Basvuruda secemıyorum cunku? Yenı yurtlar yapıldı dıye duymustum. Sımdıden tesekkurler

  • Admin diyor ki:

   Selami bey, Öncelikle o konuda fazla bilgim olmadığını size üzülerek söylemek zorundayım. Ama sizin bu konuda daha net bilgi alabileceğiniz telefon numarasını sizinle paylaşıyorum.
   Alaplı M.Y.O: 0372 378 20 05-07 Bu telefon numarasından daha detaylı ve kesin bilgilere ulaşabilirsiniz.

 3. Yunus diyor ki:

  Merhaba, ben kredi ve burs için başvurdum. Ama işaretlerken kafama takılan sorular oldu. Formda sınıfınız seçeneği var okuduğum bölümde hazırlık olduğu için hazırlık şıkkını işaretledim. Seçtiğiniz bölümde hazırlık okudunuz mu kısmı var ( ara sınıflar için ) denmiş ama işaretlemeden kaydedilmiyor form, bende evet dedim. Acaba yaptıklarım doğru mu? Şimdiden teşekkür ederim.

 4. Büşra diyor ki:

  yaaaaaaa ben burs başvuru sayfasını açıyorum tc a ve baba adı istiyo yazıyorum ancak aynı sayfa tekrar açılıyo ne yapıcammm????

  • Admin diyor ki:

   Büşra hanım tc ile baba adını yazdıktan sonra devam tuşuna basınca başvuru yapacağınız ekran yeni bir sekmede açılmaktadır. Başvurunuzu o sekmeden yapacaksınız. Eğer aynı hata devam ederse internet tarayıcınızı değiştiriniz. ( Chrome, explorer, mozilla )

   • sevil diyor ki:

    yaa bende burs başvurusu yapmaya çalışıyorum ama aynı sorun bendede oluyo. farklı sekmedende açtım olmuyo. ne yapmam gerekiyo. yardım edin….

 5. Büşra diyor ki:

  yardımcı olun lütfeeeeeeeeeeeeeen :(((

 6. ismail diyor ki:

  büşranın yaşadığı aynı sorun bende yaşamaktayım. farklı tarayıcılardan denediğim halde hiçbir değişiklik olmadı ve yine aynı sorunu yaşadım. neden böyle bir hata veriyor.

  • Admin diyor ki:

   Tc ve baba adını yazdıktan sonra yeni sekme açılmıyor mu peki?

   • ismail diyor ki:

    evet yeni sekme açılıyor ama yazdığım tc ve baba adı sıfırlanmış olarak. tekrar deneyip aynı bilgileri irince yine aynı sıfırlanma oluyor. en çok verdiği hata da baba adını yanlış girmem imiş.

    • Admin diyor ki:

     Baba adını büyük harfle girmelisiniz. Eğer baa adını büyük harf ile giriyorsanız. http://www.kyk.gov.tr/web/Yurtkur/yurtMailGiris.do bu sayfadan sorununuzu yazarak sorununuzun çözümü hakkında KYK tarafıdan ilgilenecektir.

     • afire diyor ki:

      evdeki bilgisayardan olmuyor ben günlerce uğraştım aynen yukardaki arkadaşların dediğigibi oldu sonra kyk yı aradım 3 arama sonunda 3. konuştuğum kişi internet cafeden girmemi evden olamadığını söyledi ve dediğini yaptım oldu

 7. Nadire diyor ki:

  Yaa başvuru sayfasında puan değeri 100 den büyük olamaz yazıo bi sorunu hallediyom diyeri çıkıyo nasıl bi iş bu yaa bi yardımcı olun allah aşkına

 8. gamze diyor ki:

  ya benimde aynısı oluyor. sayfa açılmıyor.tc numaram ile babamın adını yazıp,resimdeki kodu giriyorum ama sayfa açılmıyor. ne yapıcam bilmiyorum :(

 9. ahmet diyor ki:

  sevgili hocam ben aılemın uzerıne kayıtlı arsalar hakkında bişi sorucam. kaymakmlıqa tapu mudurluqune qıttım bızım evımız tapu mudurluqunde ev olarak değil arsa olarak bıze kayıtlı qorundü koydekı arazıler hakkında varolduquna dair bi bilgi verılmedı .daha sonra e devlet kayılatlarında tapu sorqulama yaptm orada ise suan bulunduqumuz evın arsası sorqulamada qorunmedı fakat koydekı arsalar qorundu.bn sımdı hangısını yazıcam sadece e devllte görunenlerı mı yazıcam ? bi de arsalar hisseli bolunmemıs durumda nitelik olarak “ıkı katlı ahsap ev ve arsa” şeklinde tanımlanan bı tapu durumu war onu konut olarak mı bıldırıcem yoksa arsa olarak mı yardımlarını ıcın sımdıden tesekkurlr.

 10. Mehmet diyor ki:

  Hocam yiğenim bu yıl Ağrı İbrahimçeçen ünv. fen edebiyat tarih bölümünü kazandı. yur başvurusunda.
  17.Sınıfınız bölümünde.Master öğrencilerinin dikkatine yazmış bu kısmı doldurmamız gerekiyormu.boş bıraktık hata verdi.
  18.Sağlık İzin veya
  Kayıt Dondurma Durumunuz:bu kısmı doldurmamız gerekiyormu.yoksa bu kısım master öğrencileri içinmi.
  19.Seçtiğiniz Bölümde
  Hazırlık Okudunuz mu?: ÖSYM Öğrencisi iseniz cevap vermeyiniz kısmındaki kutucuğu işaretliyormuyuz.
  bunları boş bıraktığımızda hata veriyo.yardımcı olurmusunuz.

  • Admin diyor ki:

   Hocam bu konuda kesin bir bilgim olmadığını üzülerek size söylemek zorundayım. Fakat sizin doğru ve net bilgi alabileceğiniz bir telefon numarasını sizin için paylaşıyorum. 444 19 61 bu numara kyk nın çağrı numarası olup burada size yardım edeceklerdir.

 11. OĞUZ diyor ki:

  merhaba bn kastamonu adalet kazandım kyk ya baş vuruda bulundum babam olu annem sağ ama babamla ılgılı bolumler acık kaldı vergı mukellefı mı vs aylık gelırı olmş bı ınsanın gelırını nasıl yazarım kısacası babam olu oldugu halde bu yerlerı doldurmam mı gerekıyor son gun lutfen yardımcı olun

 12. ÖZLEM diyor ki:

  merhaba,kyk dan giriyorum tc ve baba adı yazan yeri doldurup ara ya tıklıyorum ancak yeni sekmede açılmıyor bilgiler siliniyor kaş defa her seferinde deniyorum olmadı,bugünde sonmuş ne yapmalıyım???

  • Admin diyor ki:

   Öncelikle internet tarayıcınızı değiştiriniz. Sorun düzelmesse 444 19 61 bu numarayı arayınız. Telefon numarası kyk nın cagrı merkezi. burada gerekli yönergeleri takip edip tuşlayarak istedigin bilgiye ulaşabilirsin

 13. güler diyor ki:

  yaa benim bölüm çıkmıyor ki beden eğitimi öğrtmnlği, ne yapacağmı bilmiyorum yardım eder misinz lütfen?

  • Admin diyor ki:

   Anlattığınıza göre teknik bir sorun yasamaktasınız bu sorununuzu 444 19 61 numaralı telefon ile çözebilirsiniz. Çağrı merkezi 7/24 saat hizmet vermektedir.

 14. Ahmet diyor ki:

  Merhaba ben de başvuru sayfasını açıyorum okula giriş puan türünü seçiniz (14) kısmında puan türünü seçebileceğim liste açılmıyor ne yapmalıyım. teşekkür ederim.

  • Admin diyor ki:

   8.9.10.11.12.13 numaralı bölümleri doldurduğunuz anda 14 numaralı bölümü seçebilirsiniz. Yukardaki bölümlerden herhangi birisi eksik veya yanlış ise 14 bölüm de seçim yapamazsınız. Eğer yukardaki bölümleri doldurduğunuz halde sorununuz devam ediyorsa 444 19 61 umarayı arayınız

 15. aslı diyor ki:

  ya ben yurt ve burs için başvuru yaptım fakat yurt bşvrsunn çıktısnı alamdım başvurulr bttği içn kaytta sorun olur mu yaa ???? .s.s.s

 16. kübra demirci diyor ki:

  kredi başvurusu için kyk.gov.tr ye giriyorum, gerekli koşulları kabul edip BAŞVURU VE GÜNCELLEME butonuna basıyorum tc numarası, baba adı ve güvenlik kodlarını dolduruyorum, fakat yeni açılan sekmede bunları benden tekrar istiyor.Günlerdir deniyorum ama aynı şey oluyor. mozilla ve explorer’dan denedim şimdiye kadar. yardımcı olursanız sevinirim.

 17. Anıl diyor ki:

  Öncelikle merhaba. Yurt başvurumu yaptıktan bir süre sonra, başvuru tarihinin bitimine yakın tekrar başvuruma bakmak istedim. Herhangi bir yanlışlık yaptım mı diye. Başvuruma tekrar baktıktan sonra sonra internet penceresini en altta olan kaydet butonuna basmadan kapattım. Benim endişem yurt başvurumu kendi ellerimle iptal ettim mi bunu merak ediyorum. Yurtkurun çağrı merkezini arayınca yurt isteğiniz bulunmamaktadır diyor . Yurt başvurum iptal mi oldu ?

 18. fatma tuğba altınöz diyor ki:

  iyi akşamlar. iki yıllık önlisans mezunuyum. bir yıl ara verip bu sene dgs ile okul kazandım. acaba krediden yada burstan yararlanabiliyo muyum

 19. emine diyor ki:

  yurda girmye hak kazandm ama bir hata yapmışım başvuruda Malul aylğı alanlrn kendsi veya çocuklrı yapmışm ne yapablrm

 20. tülin diyor ki:

  Merhaba ben tülin burs başvurusu yapmak için günlerdir uğraşıorum fakat nafilee olmuyor tcmi babamın adını ve güvenlik kodunu çok dikkatli yazmama rağmen sonuç yine aynı şimdiden yoruldum okullar açılınca halimi düşünemiyorum yardımcı olabilirseniz çok mutlu olucamm neden böyle oluyo anlamadım..Teşekkürler

 21. SEMA diyor ki:

  ben başvuru başladığından beri yapmaya çalışıyorum ama olmuyor farklı 2 leptoptan denedim sayfaya hiç giriş yapmıyor 2sindede. tc baba adı şifre giriyorum sayfa yeniden açılıyor.lütfen yardımcı olurmusunuz.

 22. pelin diyor ki:

  mrb. günlerdir deniyorum ama olmuyo..kredi başvurusu yapmak istiyorum yazdığınız bütün işlemleri yaptm ama olmadı.tc kimlik no baba adı yazıyorum olmuyo aynı sayfa tekrar açılıyo üstelik söylediğiniz gibi yeni bir sayfa açılmıyor sanki hiç işlem yapmadım gibi oluyo..yazılanlara cevap verdiğinizi gördm bana da yardmcı olursanız sevinirm…

 23. EYLÜL diyor ki:

  yatay geçiş için yurt başvurusu linkini tıkladıktan sonra sayfanın altındaki “kabul ediyorum” kutucuğunu işaretleyip “başvuru ve güncelleme” yi tıklıyorum. açılan sayfada tc kimlik numaramı baba adını ve güvenlik kodunu doğru şekilde işaretliyorum ama başvuru formu açılmıyor sayfa yenilenerek tekrar karşıma çıkıyor. ne yapmalıyım?

 24. veysel diyor ki:

  bütün bilgileri dolduruyorum ve sürekli böyle hata veriyor.”ınvalid path was requested” tüm tarayıcılar da denedim olmadı.strese girdim

 25. veysel diyor ki:

  admin sen bu işi biliyor musun önce onu aydınlığa kavuşturalım.Yukarıda burs başvurusu bitmiş demişsiniz.29 eylüle kadar uzadı.

 26. duygu diyor ki:

  ben 2010 girişliyim sınıfımı 3 mü 4 mü yapacam bilmiyorum okulda 4. sınıfa ders kaydımı yaptım sınıfa 4 mü yazmam gerekiyor

 27. BIRCAN diyor ki:

  BURS BASVURUSU BITMEDEN ACIL CEVAP
  mrblar ben burs basvurusu yapacagim ama siteye girip tc mi baba adini ve guvenlik kodunu yaziyorum tikliyorum tekrar ayni sayfaya donuyorum gunlerdir boyle baska tarayici da denedim

 28. elif diyor ki:

  merhabalar benim sorunumda bircan hanımla aynı.yukarıda belirtmiş olduğunuz üzere bütün adımları yaptım TC kimlik numaramı baba ismimi büyük harflerle ve resimdeki güvenlik kodunu doğru kodlamış olmama rağmen giriş yapamıyorum diğer tarayıcılarıda denedim yardımcı olursanız sevinirim.

 29. vedat diyor ki:

  ek yerleştirmelerden yeni yerleştim kyk ya burs başvurusu yapamıyom sürekli hata veriyor ne yapmam gerek

 30. yunus diyor ki:

  mrb ben öğrenim kredisi kazandım bankaya gittim parayı almak için fakat kyk adınıza hesap açmamış dediler bu konuda bi bilginiz varsa veya nereye başvurabilirim.teşekkürler

  • Admin diyor ki:

   Kyk’ya dilekceyi geç vermenden kaynaklanıyor olmasıdır. Şubat ayında 2 maaş bir den alacaksın. Ama istersen Kyk’dan memur arkadaşlardan bilgi edinebilirsin. Daha sağlıklı olacaktr.

 31. enes diyor ki:

  kyk basvurusunda kimlik bilgilerini yada güvenlik kodu hatası alıyorum farklı tarayıcılardanda denedim olmuyor lütfen çare saygılar

 32. şerife diyor ki:

  merabalar bu sorun halen devam ediyor hatta ana sayfada bununla ilgili de bi uyarı var tc kimilk numarası ve bilgilerimle sorguluyorum böyle bir kayıt bulunamadı diyor cilt no sıra no vs yıllar geçtikçe değişen bilgiler mi yardımcı olur musunuz

 33. ESRA diyor ki:

  ben kyk ya başvuruyorum ama ya yanlış güvenlik kodu diyo yada Baba Adı / Cilt No / Aile Sıra No / Sıra No bilgilerinizi hatalı girdiniz! diyo ne yapmalıyım