Merhabalar bu gün sizlere Sevcan Orhan hayatı hakkında bilgiler vereceğiz. Sevcan Orhan Kimdir? Sevcan Orhan Hayatı? Sevcan Orhan Resimleri? Sevcan Orhan Biyografisi? Sevcan Orhan Vikipedi? Sorularının cevapları ile Sevcan Orhan’ ı tanıyalım.

Sevcan Orhan, Bir Türk Halk Müziği sanatçısıdır.  16 Ağustos 1982 İstanbul doğumludur.  32 yaşında olup aslen Erzincan lıdır.  Türk halk müziği alanında Nenni Bebek,  Bir Türküydü Yaşamak,  Adı Aşk, Zemheriden Ötesi Bahar  adlı albümlerine sahiptir.  En çok kullandığı müzik aleti bağlamadır.  

Sevcan Orhan Kimdir, Hayatı, Resimleri Biyografisi, Vikipedi

Sevcan Orhan Kimdir, Hayatı, Resimleri Biyografisi, Vikipedi

2012-2013 arası Star TV’de Ayşe Özyılmazel’in ayrılmasından sonra Alişan ile beraber ismi Alişan ile Sevcan olarak değişen sabah programını sunmuştur. Küçük yaştan itibaren bağlama üzerine kendini geliştirmek için çeşitli eğitimler almıştır. Bağlamanın yanında Nota ve soflej eğitimide almıştır.  Lisede okurken bir gazetenin düzenlemiş olduğu liseler arası Türk halk müziği yarışmasında 3’üncülüğü kazandı. Lise eğitiminin ardından İTÜ Türk Müziği Devlet Konservataurı ses eğitimi bölümüne girdi. 2000 yılında Nenni Bebek isimli ilk müzik albümünü çıkardı. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarında üslup ve repertuar dersleri vermektedir.

Sevcan Orhan Kimdir, Sevcan Orhan  Hayatı, Sevcan Orhan  Nereli, Sevcan Orhan  Biyografisi, Sevcan Orhan  Vikipedi, Sevcan Orhan  albümleri, Sevcan Orhan  Resimleri konulu makalemize görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Güncellik ailesi olarak görüşleriniz bizim için değerlidir. 

sevcan orhan biyografi,sevcan orhan kimdir,sevcan orhan evlimi,sevcan orhan nereli,sevcan orhan
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:, , , , , , , ,


2 Yorum Yapılmış.

  1. mehmet kurt diyor ki:

    selam yüreğine sağlik can

  2. sabri diyor ki:

    sevcan hanım aslen erzincanlısınız ama siz istanbulda döğmuş büyümüşsünüz bildiğim kadarıyla haraketleriniz.ğülüşleriniz.söylediğiniz türküler hep anadolu insanın duyğularını haraketlerini taşiyorsunuz hiç istanbullu ğibi değilsiniz.acaba babaniz çocukken sizi yazın erzincandamı büyütü selam