Açıköğretim Sınavları

Açıköğretim Sınavları

Açıköğretim üniversite, çalışıyor olup derslere girmeye vakti olmayanlar, 2. Üniversite okumak isteyenler için iyi bir alternatif olarak ortaya çıkıyor. Fakat burada en fazla yaşanan sorun ise, ders çalışma durumları oluyor. Sınav dönemlerinde ders çalışmadan sınavları vermek biraz zor oluyor.

Açıköğretim Sınavları Nasıl Yapılır?

Açıköğretim sınavları genel olarak yüzyüze şeklinde yapılmakta olup, yaz okulu haricindeki bahar ve güz dönemlerinde vize ve final şeklinde yapılmaktadır. Tüm almış olduğunuz dersler için cumartesi ve Pazar günleri sınava girebiliyorsunuz. Yaz okulunda ise tek bir sınav yapılmaktadır.

Açıköğretim Geçme Vize Final Ortalaması Kaçtır?

Açıköğretim sisteminde Vize sınavlarının %30’u final sınavlarının ise %70’i hesaplanıp, her iki oran toplanarak dönem sonu notunuz belirlenmiş olmaktadır. Yaz okulunda tüm derslerden tek bir sınava giriliyor olup, bu sınavdan alacağınız sonuç, dönem sonu notunuz olarak belirlenmektedir.

Açıköğretim Sınavları Nasıl Çalışılmalıdır?

Açıköğretim sınavlarına en iyi çalışma şekli, canlı dersleri izlemektir. E-Kampüs üzerinde yayınlanan canlı dersleri izlemek büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yine aynı şekilde E-kampüs üzerinde yayınlanan geçmiş dönem sınav sorularını da çalışmanız avantaj sağlayacaktır.

AÖF tarafından hazırlanan E-Kampüs içerisinde derslerle ilgili bir çok materyale erişebiliyorsunuz. Canlı dersler, ders kitapları, üniteler. Derslerle ilgili aklınıza gelen herşeyi burada bulabilirsiniz.

 

Yorum yapın