Bir Öğretmeni Nasıl Bulurum?

Bir Öğretmeni Nasıl Bulurum?

Çoğu insan daha önce mezun olduğu okullardaki öğretmenlerini uzun süre sonra merak ediyor ve iletişime geçmek istiyor. Eski anıları hatırlamak, sağlığı ve durumu hakkında bilgi almak için insanlar öğretmenlerini arayabiliyorlar. Eskiden bu oldukça zor bir süreç olsa da, şuan sosyal medyanın ve teknolojinin gelişimiyle daha kolay bir hal aldı.

Öğretmene Nasıl Ulaşırım?

Öğretmenin Ad Soyad bilgisi illâki elimizde olduğunu varsayalım, bu bilgilerle sosyal platformlarda arama yaparak kendisine ulaşabiliriz. Yine aynı şekilde ortak arkadaşlar vasıtasıyla kendisine ulaşabiliriz. Eğer sosyal medya kullanmıyorsa, aşağıdaki bazı yöntemleri deneyebiliriz.

Profesyonel Organizasyonlar ve Dernekler: Belirli bir alanda öğretmen arıyorsanız, o alanla ilgili profesyonel organizasyonlar veya derneklerle iletişime geçebilirsiniz. Örneğin, matematik öğretmenleri için matematik dernekleri, müzik öğretmenleri için müzik okulları ve dernekler gibi.

Yerel Topluluk Grupları: Mahalle veya şehirdeki topluluk grupları ve etkinlikleri takip edebilirsiniz. Bu gruplar aracılığıyla aradığınız öğretmene ulaşabilirsiniz.

Eski Arkadaş Ortamı: Eski arkadaşlardan görüştüğünüz kişiler aracılığı ile tanıdıklar vasıtasıyla da ulaşabilirsiniz.

Bir çok öğretmenimiz hayatımızın belirli alanlarında belirli bir yer edinmiş olabiliyor. Bazen yaptıkları iyiliklerle hayatlarımıza dokunmuş, bazen gösterdikleri yol ile hayatımıza yön vermemize yardımcı olmuş olabiliyorlar. İşte bu sebeple öğretmenlerimizi uzun yıllar sonra merak edip, arama yoluna gidebiliyoruz.

Tabi yaş ilerledikçe, ilk okul öğretmenimizi bulmak daha da zor olabilir. Örneklendirecek olursak, 7 ile 10 yaş arasında öğretmenliğimizi yapan bir kişiyi bugün yani biz 35-40 yaşımızdayken bulmak gerçekten zor olacaktır. Çünkü o dönemlerde ortalama 40 ile 45 yaşlarında olan bir öğretmenimiz, bugün 65-70 yaşında olabilir.

 

Yorum yapın