Afyon’da Tatil Yapmak

Afyon’da Tatil Yapmak

Afyon denilince ilk akla gelenler şüphesiz Termal, Sucuk ve Lokum oluyor. Afyon Termal Villaları ve Termal otelleri ile de meşhur olmuştur. Afyon’dan Geçerken mutlaka herkes otellerin yoğunluğunu görürler. Bir çok ilin geçiş güzergâhı olan Afyon’da bir çok termal otel ve termal villalar vardır.

Afyon’da En İyi Tatil Nasıl Yapılır?

Afyon’da eğer ailecek kafa dinlemek, sessiz bir ortamda ailenizle vakit geçirmek isterseniz, termal villa kiralamak size daha iyi gelecektir. Bu villalarda kendi ailenizle rahat rahat vakit geçirip, villa içerisindeki havuzlarda rahatlayabilirsiniz. Daha önce Afyon Termal Villalar yazımızda kiralayabileceğiniz termal villalardan bahsetmiştik. Yazıyı inceleyebilirsiniz.

Eğer ben sadece yiyip içeyim, keyfime bakayım diyorsanız, o zaman size hitap edenler kesinlikle oteller olacaktır. Çünkü Villa’da her ne kadar rahat olsanız da, yeme içme gibi durumları kendiniz ayarlayacak olduğunuz için, bunun zahmetini çekmek size kalacaktır. Fakat otellerde durum farklı. Yeme içme gibi ihtiyaçlar otel tarafından karşılandığı için, size sadece eğlenmeyi düşünmek kalıyor.

Afyon’da Otel Dışında Neler Yapılır?

Afyon tarih olarak eski bir yerleşim yeri olmasından dolayı, gezilecek bir çok tarihi mekan vardır. Bunlardan en önemli ve en büyüğü ise, Ayazini Metropolisidir Ayazini’ne gittiğinizde zaten en az 4-5 saat geçirmiş olursunuz. Frigya bölgesi diye de geçen bu alanda bir gününüzü dolu dolu geçirebilirsiniz. Bunun haricinde merkezde bulunan Ulu Camii, Karahisar Kalesi gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Fakat Karahisar Kalesi için biraz merdiven çıkmanız gerekecektir.

Afyon’da Sucuk ve Lokum Nereden Alınır?

Afyon’da sucuk ve lokum almak için genellikle insanlar Uzun Çarşı diye bilinen, Afyon’un eski tarihi çarşısına giderler. Bir çok sucuk ve lokum dükkanını burada bulabilirsiniz. En meşhurları hangileridir diye soracak olursanız, bize göre sucuk için Merve Sucukları, Lokum için ise, Yayla şekerlemedir. Zaten yayla şekerleme önüne gittiğinizde oradaki sırayı sizde göreceksinizdir.

Yorum yapın