Instagram En Sık Karşılaşılan Sorunlar

Instagram En Sık Karşılaşılan Sorunlar

Ülkemizde ve dünyamızda sosyal medyanın kullanımının oldukça fazlalaşmasıyla birlikte, insanlar günde neredeyse en az 1-2 saat Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarında zaman geçiriyor.

Tabi bu platformlar her geçen gün yenilendiği ve güncellendiği için, bazen bazı değişik hatalar alabiliyoruz. Çünkü daima insanların yararına ve insanların kullanımını kolaylaştırmak adına bir çok yenilikler ve değişiklikler yapılıyor.

Bu değişiklikler neticesinde sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu sorunların çözümü için de bazen günlerce uğraştığımız olabiliyor.

İnstagramda En Fazla Karşılaşılan Sorunlar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

Tap To Reset Your instagram Password Ne Demek

Bu yazıdan da anlaşılacağı üzere, instagram şifrenizi sıfırlamak için tıklayınız diyor. Yani yeni şifre talep ettiğinizde, şifrenizi unuttuğunuzda tarafınıza böyle bir bildirim gelmektedir. Tabi burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kötü niyetli kişilerce, sosyal mühendislik yani oltalama dediğimiz sahte link gönderilmiş olabileceğidir.

Eğer size bu mesaj instagramdan gelmediyse, ya da siz talep etmediyseniz, derhal bu mesajı silip, linki kesinlikle tıklamayın.

instagram Bu Hikayeye Artık Ulaşılamıyor

Instagramda paylaşılan hikayeler 24 saat süreyle paylaşılmaktadır. Yani siz tam hikayeye tıkladığınız anda hikayenin paylaşım süresi dolmuş olabilir. Ki bu çok küçük bir ihtimaldir ama olabilir.

İkinci olarak, belki hikayesine baktığınız kişi, sizin baktığınızı gördükten sonra, hikayeyi size gizlemiştir. Böyle bir durumda da bu şekilde hata alabilirsiniz.

Yani hikayeyi ilk etapta gördünüz, sonrasında böyle bir sorun çıktıysa, zaten en büyük ihtimal hikayenin size gizlenmiş olduğu oluyor.

instagramda Yazıyor Gözükmüyor

Eğer instagramda görüldü özelliğini kapatırsanız, karşı tarafın size mesaj yazdığı görünmez. Yani mesaj sayfasına girdiğinizde, kişi yazıyorken size “yazıyor” şeklinde bildirim göstermez. Bunun için tekrar ayarlara girerek, görüldü özelliğini açmanız gerekmektedir.

“Instagram En Sık Karşılaşılan Sorunlar” üzerine bir yorum

  1. Tap To Reset Password sürekli bana da geliyordu. Takipçi sayım biraz yüksek. Meğerse benim hesabımı çalmaya çalışıyorlarmış. Eğer tıklasam hesabım gidecekti. Çok dikkatli olmak gerek.

    Yanıtla

Yorum yapın