Kredi Kartsız Araç Kiralama

Kredi Kartsız Araç Kiralama

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza bazı yeni uygulamalarda girmiş oldu. Bunlardan en önemlisi, Araç kiralama uygulamaları. Bu uygulamalar sayesinde, herhangi bir Rent A Car ihtiyacı duymadan anlık olarak araç kiralama işlemi yapabiliyoruz. Bu uygulamalarla birlikte en fazla merak edilen sorulardan bir tanesi de kredi kartsız araç kiralama konusu oluyor.

Kredi Kartsız Araç Kiralanabilir Mi?

Ne yazık ki sunulan uygulamaların hiçbirisinde böyle bir imkân verilmemektedir. Yani kredi kartınız olmadan araba kiralama şansınız bulunmuyor. Buna sebep olarak da yasal düzenlemeler oluyor. Yasal düzenlemelere göre, araç kiralayan kişi ile kredi kartı bilgisinin eşleşmesi gerekiyor.

Bir diğer sebep ise, fazla kullanım, süre aşımı vb. durumlarda ortaya çıkan ek maliyetlerin kredi kartından çekilebilirliğinin olması.

Senetle Araç Kiralanabilir mi?

Bazı büyük şehirlerde, özellikle İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara ve Kocaeli gibi şehirlerde bazı araç kiralama şirketleri kredi kartı olmadan senetle de araç kiralama hizmeti verebiliyor. Fakat uygulamalar gibi hızlı şekilde sonuç alamıyorsunuz. Kredi kartı olmadan araç kiralamak istiyorsanız, yüzyüze kiralama yapmanız gerekmektedir.

 

Yorum yapın