Yasin Suresinden Önce Okunacak Dualar

Yasin Suresinden Önce Okunacak Dualar

Yasin Suresi biz Müslümanlar için en önemli surelerden birisidir. Hem ölmüş olan, hem yaşayan kişiler için bir çok fazileti olduğuna inanılan bir suredir. Bu yüzden genelde Perşembe geceleri de çokça okunmaktadır. Yasin Suresinden Önce okunacak bazı dualar da vardır. Bu dualar aşağıdaki gibidir.

Dua 1

Bismillahirrahmanirrahim.

Allah’ım! Yasin Suresi’ni okumaya niyet ettim. Bu sureyi okurken kalbimi ve zihnimi aç, beni gafletten uzak tut. Okuduğum bu sureyi kabul buyur, sevabını Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) ruhuna hediye eyle. Bizleri dünya ve ahiret saadetine eriştir, günahlarımızı affeyle, rahmetinle bizlere muamele eyle. Amin.

Dua 2

Bismillahirrahmanirrahim.

Ya Rabbi! Okuyacağım Yasin Suresi’ni kabul eyle. Bu sure hürmetine bizlere rahmetini, bereketini ve mağfiretini ihsan eyle. Okuduğum bu sureyi dualarımızın kabulüne vesile kıl. Her türlü sıkıntımızı gider, dertlerimize derman ol, bizlere hayırlı kapılar aç. Amin.

Dua 3

Bismillahirrahmanirrahim.

Allah’ım! Senin rızan için Yasin Suresi’ni okumaya niyet ettim. Bu sureyi okumamı kolaylaştır, hayırlara vesile eyle. Yasin Suresi’nin faziletlerinden bizleri mahrum bırakma. Her türlü kötülükten, kazadan ve beladan bizleri koru. Amin.

Dua 4

Bismillahirrahmanirrahim.

Ey Rabbimiz! Yasin Suresi’ni senin rızan için okuyorum. Bu sureyi okurken bana anlayış, hikmet ve ihlas nasip eyle. Okuduğum bu sure vesilesiyle dualarımızı kabul eyle, bizi ve sevdiklerimizi her türlü kötülükten muhafaza eyle. Bu sureyi bizler için şifa, rahmet ve mağfiret kıl. Amin.

Dua 5

Bismillahirrahmanirrahim.

Ya Rab! Yasin Suresi’ni okumaya niyet ettim. Bu sureyi okurken kalbime huzur, gönlüme ferahlık ver. Okuduğum her bir harfin sevabını bizlere ve geçmişlerimize hediye eyle. Dualarımızı kabul, günahlarımızı mağfiret eyle. Dünyada ve ahirette bizleri senin yolundan ayırma. Amin.

Kendi Dualarınızı Ekleyin

Bu duaların yanı sıra, kişisel niyetlerinizi ve dileklerinizi içeren dualar da ekleyebilirsiniz. Önemli olan, samimiyetle ve içtenlikle Allah’a yönelmektir. Her bireyin durumu ve ihtiyaçları farklı olduğundan, dualarınızı kendi özel durumlarınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Yorum yapın