Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarında Çıkmış Sorular

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarında Çıkmış sorular genelde tekrar diğer sınavlarda kullanılmıyor. Yani 2023 yılı Açıköğretim yaz okulu sınavlarındaki sorular 2024 yılındaki yaz okulu sınavlarında çıkması çok küçük bir ihtimal. İnsanlar sınavlara çalışırken bunu bazen göz ardı edebiliyor. Yani Sınavlara hazırlanırken sadece çıkmış soruları çalışarak girmek ne yazık ki pek faydalı olmayacaktır.

Açıköğretim Yaz Okulu Sınavlarına Nasıl Çalışmak Gerekir?

Öncelikle kesinlikle canlı ders anlatımlarını dikkatle izlemek gerekiyor. Yani sadece çıkmış sorular çalışarak sınavlarda başarı elde etmek çok düşük ihtimal. Çünkü bazı sınavlarda formül, hesaplama gibi işlemler olacağından, bu işlemleri bilmeden soruları anlayabilmek çok zor. Zaten çıkmış soruların birebir aynısı çıkmayacağı için, bu tarz sorularda fayda etmeyecektir.

2024 Açıköğretim Yaz Okulu Sınav Başvuruları Ne Zaman?

Açıköğretim yaz okulu sınav başvuruları 1 Temmuz 2024 ile 5 Temmuz 2024 tarihleri arasında online ortamda çevrimiçi olarak alınacaktır. Bu tarihlerden sonra tekrar kayıt açılmayacaktır. Bu tarihler ÖSYM tarafından açıklanan verilerle değişiklik gösterebilir.

2024 Açıköğretim Yaz Okulu Sınavları Ne Zaman?

Yaz okulunun sona ermesiyle birlikte Açıköğretim Yaz Okulu Sınavları 17 Ağustos 2024 tarihinde yapılacaktır. Yaz okulu yaklaşık 8 hafta sürecek olup, bu tarihlerde yine ÖSYM tarafından açıklanacak verilere göre değişiklik gösterebilir.

Yorum yapın