Afyonkarahisar’da Lağım Kokusuyla Yaşamak

Afyonkarahisar’da Lağım Kokusuyla Yaşamak ne yazık ki uzun zamandır Afyonkarahisar’da ikâmet edenlerin baş belası olmuş durumda. Afyonkarahisar’ın en büyük ve gelişmiş mahallerinden birisi olan Selçuklu Mahallesi tamamen lağım kokusuyla kaplı durumda ve bu durum yaklaşık 3 aydır sürmekte. Yaz sezonu başlamasıyla evlerde insanlar ne yazık ki bu sıcak havalarda ne cam ne kapı açabiliyorlar.

Afyonkarahisar’da Uydukent diye bilinen, Selçuklu mahallesi kaderine terkedilmiş durumda. Aylardır rögarlardaki tıkanıklar giderilmediği için, mahallenin her yeri lağım kokusuyla kaplı durumda. Koku o kadar fazla ki, arabanızla dahi giderken cam açamıyorsunuz. Eğer unutup cam açık şekilde bu mahalleye girerseniz, arabanızın içini 1-2 saat temiz havada havalandırmanız gerekiyor ki, kokudan kurtulabilin. 2024 yılında, bu kadar gelişmiş teknoloji içerisinde, bin bir türlü yatırımla övünen belediyeler ne yazık ki böyle insan sağlığına doğrudan etki eden bir sorunu 3 aydır çözemiyorlar.

Sonuç olarak, henüz sıcak havalar yeni başlamış durumda ve insanlar bir nebze de olsa, evlerinde cam kapı açmadan oturabiliyorlar. 3 aydır giderilemeyen kanalizasyon sorunu bir 3 ay daha sürecek gibi görünüyor. Şimdi sorun olmuyor fakat Temmuz sıcaklarında, Ağustos sıcaklarında insanlar ne yapacaklar? Üstelik lağım gibi sağlığı tehlikeye atan bir konu için daha ne kadar insanlar beklemek zorunda kalacak, en büyük merak konusu da bu.

Yorum yapın