Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir

Hamilelikte Kız bebek belirtileri bilimsel olarak kesin bir dayanağı olmasa da bazı değişimler halk arasında yaygın olarak inanış olarak ortaya çıkmaktadır. Bu gözlemler neticesinde bebeğin cinsiyeti ile ilgili tahminler yürütülebiliyor.

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir?

Karnın Şekli ve Yüksekliği: Kız bebek bekleyen annelerin karınlarının daha yukarıda ve yuvarlak olduğu söylenir.

Sabah Bulantıları: Kız bebek bekleyen annelerin sabah bulantılarının daha şiddetli olabileceği inanışı vardır.

Cilt ve Saç Durumu: Kız bebek bekleyen annelerin ciltlerinin daha yağlı ve saçlarının daha mat olduğu söylenir. Ayrıca ciltte sivilce ve lekelerin artabileceği düşünülür.

Tatlı Yeme İsteği: Kız bebek bekleyen annelerin daha çok tatlı yiyeceklere istek duyduğu söylenir.

Kalp Atış Hızı: Bebeğin kalp atış hızının dakikada 140’ın üzerinde olması durumunda kız bebek olabileceği inanışı vardır.

Duygusal Durum: Kız bebek bekleyen annelerin daha duygusal ve hassas olabileceği söylenir.

Göğüslerin Durumu: Sol göğsün sağ göğse göre daha büyük olması kız bebek belirtisi olarak kabul edilir.

Anne Adayının Güzellik Durumu: Kız bebek bekleyen annelerin güzelliklerinin “çalındığı” ve hamilelik sırasında daha yorgun ve solgun göründükleri söylenir.

Yukarıdaki belirtiler kesinlikle bir bilimsel veri ile doğrulanmamıştır. Halk arasında yıllarca süregelmiş olan söylentiler ve tahminlerle ortaya çıkmıştır. Bu nedenle kesin bir kanıya varılamayacağı bilinmelidir. Bebeğin cinsiyeti bazen ultrason sonucunda dahi yanlış anlaşılabiliyor. O nedenle yine de en doğru tespit, doktor kontrolü, ultrason kontrolünde ortaya çıkmaktadır. O nedenle bunlar bir inanış olarak değerlendirilmeli, kesin gözüyle bakılmamalıdır.

“Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir” üzerine bir yorum

  1. Hamilelik süresince herkes bişeyler söylüyor. Karnın şekline bakıp söyleyenler de oluyor ama bazen tutuyor bazen tutmuyor

    Yanıtla

Yorum yapın