Emin Evim Nedir?

Emin Evim Nedir?

Banka kredi faiz oranlarının fazla yükselmesi nedeniyle artık ev almak isteyenler farklı alternatiflere yöneliyor. Eminevim de bu alternatiflerden bir tanesi olarak ortaya çıkıyor. Son günlerde TV’lerde yaptıkları reklamlarla oldukça ilgi çeken Eminevim finansman oranlarıyla da dikkat çekiyor.

Eminevim Nasıl Girilir?

Eminevim’deki sistemi bir nevi altın günü olarak düşünün. Nasıl ki insanlar belirli bir kişi olarak altın gününe girerler, her ay bir kişiye altın alırlar, eminevim de bu şekilde gruplar oluşturularak, bu grup içerisindeki kişiler her ay bir kişiye ev almış oluyor.

Bu gruplarda kimin öncelikle evi alacağına tabi ki yine kura usulü ile karar veriliyor.

Eminevim Faiz Var mıdır?

Eminevim sağladığı finansman desteklerinde faiz işletmiyor. Sadece katılımcılardan katılım payı alıyor. Yani grupları oluşturup, insanları bir araya getiriyorlar ve bunun karşılığında o gruplardaki kişilerden katılım payı alıyorlar. Bunun haricinde ekstra bir faiz vb. şeyler çıkmıyor.

Eminevim Ne kadar Sürede Ev Alırım?

Eminevim’de her ay kura işlemi yapılıyor. Bu kura sonucunda eğer isminiz çıkarsa, evinizi almış oluyorsunuz. Bunun için 5 ay şartı var. Yani ilk girdiğiniz 5 ay boyunca kuralarda çıkmıyorsunuz. Girmiş olduğunuz gruptaki kişi sayısı, girerken peşinat verip vermediğiniz vb. durumlar da göz önüne alınarak, kura sonucuna göre evinizi alıyorsunuz. Burada biraz peşinat verip sisteme dahil olmak daha mantıklı geliyor. Çünkü kura konusunda kendinizi öne atmış oluyorsunuz. Örneğin 240 kişilik bir gruba girdiğinizde, 5 ile 240 ay arasında kurada çıkma şansınız oluyor. E tabi biraz şansınız yaver gitmezse, uzun bir süre kura bekleyebilirsiniz. İşte peşinat vermek burada bize bir kapı açmış oluyor.

Sonuç olarak, ülkemizde Eminevim, Birevim, Katılımevim gibi birden fazla bu şekilde finansman desteği sağlayan firmalar var. Ben reklamlarda en fazla eminevim görmeye başladığım için onu baz aldım. Sizlerde tabi böyle bir niyetiniz olursa, araştırarak, ilgili firmaları ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın