Karavan Kredisi Nasıl Alınır?

Karavan Kredisi Nasıl Alınır?

Teknolojik gelişmeler ve otel fiyatlarının pahalılığı ile karavanlar hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Hâl böyle olunca, insanların bir çoğu karavan arayışına girdi. Çünkü otel fiyatlarına baktığınızda bugün en düşük otelde 2 kişi tatil yapmak istese, minimum ödeyeceği tutar 20 Bin liraları geçiyor. Üstelik 3-4 günlük bir tatil. Durum böyle olunca, insanlarda kendi evlerini yanlarında götürebilecekleri tatil  tarzını yani karavan tatillerini cazip görmeye başladı.

Karavanlara talep bu derecede artınca, ister istemez bankalarda karavan alımları için krediler vermeye başladılar.

Karavan İçin Nasıl Kredi Çekilir?

Karavanlar bilindiği üzere çekme ve motorlu karavan olmak üzere iki çeşit oluyor. Motorlu karavanlar için taşıt kredisi türünde kredi çekebiliyorsunuz.

Bazı bankalar taşıt kredisi ürününün altında bunu sağlıyor. Çekme karavanlar için ise, ihtiyaç kredisi kullanmanız gerekiyor. Çünkü çekme karavan için prosedürler farklı olduğu için, taşıt kredisi kullanamıyorsunuz.

Hangi Bankalar Karavan Kredisi Veriyor?

Garanti Bankası, İş Bankası, Yapıkredi Bankası önde gelen bankalar oluyor. Motorlu karavan alımlarında yine taşıt kredilerinde olduğu gibi limitler dahilinde kredi alabiliyorsunuz. Tabi aldığınız kredi miktarına göre kredi kullanım oranları oluyor. Kredi çekebilmek için alınan karavan için kasko yapılması da gerekiyor.

Faizsiz Karavan Kredisi Var Mı?

Bankalarda ne yazık ki şuan böyle bir kampanya yok fakat Fuzulev gibi finansman desteği sağlayan firmalardan da yine araç alımlarında olduğu gibi finansman desteği alabiliyorsunuz.

Herhangi bir peşinat ödemeden, ekstra faizli bir ödeme yapmadan, Fuzulev gibi firmalardan finansman desteğine katılabilirsiniz. Bankaların alternatifi olarak bu firmalar araştırılabilir. Diğer Finansman desteği sağlayan firmalarda karavan için bir çalışma var mı bilmiyorum.

Yorum yapın