Engelleyen Numarayı Arama Programı

Engelleyen Numarayı Arama Programı

Bazen aradığınız numara sürekli meşgul çalar. İlk etapta kişi başkasıyla görüşüyor zannedilse de, aslında bir kişi sizi engellediyse, sürekli siz aradığınızda meşgul çalacaktır. Bunu kesin olarak öğrenmek istiyorsanız, engelleyen numarayı arama programı ile sizi engelleyen numaranın kime ait olduğunu öğrenebilme şansınız var.

Fakat bu uygulamalar ne yazık ki kesin sonuç veren uygulamalar değildir. Sizi engelleyen numarayı arama yapamazsınız. Çünkü direkt olarak numaranız üzerinden engelleme yaptığı için, siz karşı tarafı aradığınızda direkt olarak meşgul tonuna düşecektir. Ancak farklı bir numara ile arama yapabilirsiniz.

Engelleyen Numarayı Arama Programı Var Mı

Engelleyen numarayı arayabilmek için bir program yoktur. Zaten böyle bir ihtimal söz konusu olamaz. Çünkü kişi doğrudan sizin numaranızı engellediği için, arama yapamıyorsunuz. Ancak sizi engelleyen kişiyi başka numara üzerinden arayabilirsiniz.

Engelleyen Numarayı Bulma Programı

Engelleyen numarayı bazı 3. Parti uygulamalar ile bulabilme şansınız mevcuttur. Fakat kesin sonuç alamayabilirsiniz. Bu tarz uygulamalar, bazı rehber kayıtlarını veritabanına işleyerek, sizi arayan numaranın hangi rehberde nasıl kaydedildiğini size gösteriyor. Örneğin, bir numara sizi aradı, kim olduğunu bilmiyorsunuz. Bu kişi başka bir kişinin rehberinde kayıtlıysa ve bu rehber ilgili uygulamaların veritabanına kaydedilmişse, o kişi aradığınız numarayı hangi isimle kaydetmişse, o isim olarak karşınıza çıkacaktır

Ne yazık ki sanal ortamda bir çok kötü niyetli yazılımlar bulunmaktadır. Engelleyen kişiyi arayabildiğinizi iddia eden programlar da böyle bir yazılım olabilir. Çünkü engelleyen kişiyi engellenen numara üzerinden aramak imkansıza yakındır. Böyle durumlarda eğer bir program görmüşseniz, mutlaka virüs taramasından geçirin. En önemlisi eğer play store ya da appstore üzerinde bu uygulama yayınlanmıyorsa, temkinli davranmakta fayda var.

Yorum yapın