Hamilelikte Kız Bebek Nasıl Belli Olur

Hamilelik Sürecinin başlamasıyla birlikte en fazla merak edilenlerden birisi de bebeğin cinsiyeti oluyor. Hamilelikte Kız Bebek Nasıl Belli olur ya da belli olur mu? Gibi sorularda fazlasıyla merak ediliyor.

Hamilelik esnasında gelişen bazı durumlar bazı çevrelerce bebeğin cinsiyeti hakkında bilgi verdiğini söylese de, bunun bilimsel olarak ispatlamak çok zordur.

Hamilelikte Kız Bebek Nasıl Belli Olur?

Daha önce bununla ilgili Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri Nelerdir? şeklinde bir yazı paylaşmıştık. Oradan inceleyebilirsiniz. İlgili yazımızda da bahsettiğimiz üzere,  karnın şekli, bulantıların sabah oluşması, tatlı yeme isteği ve kalp atış hızı gibi faktörlerin bu konuda fikir sahibi olunması açısından dikkate alındığını söylemiştik. Yapılan resmi olmayan araştırmalarda, kız bebeğe hamile olanlarda genel olarak bulantının sabah saatlerinde olduğu bildirilmiş. Yine aynı şekilde, kız bebeğe hamile olanların tatlı yiyeceklere karşı daha fazla ilgisi olduğu bildirilmiş.

Bu gibi bazı belirtilerden yola çıkılarak, bebeğin cinsiyeti hakkında fikir yürütülebiliyor.

Bebeğin Cinsiyeti Kesin Ne Zaman Belli Olur?

Bebeklerde cinsel organ gelişimi gebeliğin 11. Haftası itibari ile başlamaktadır. Fakat bu süre içerisinde gelişim yeni başladığı için doğru ve kesin bir sonuç almak zor olacaktır. Bu nedenle gebeliğin 20. Haftasından sonra bebeğin cinsiyeti net olarak ultrasonda görülebilir.

Bebeğin Cinsiyeti Kesin Olarak Nasıl Belli Olur?

Bebeğin cinsiyeti bazen ultrason görüntülerinde dahi şaşırılabiliyor. Yani insanlar kız bebek beklerken erkek bebek, erkek bebek beklerken kız bebekleri olabiliyor. Böyle bir yanılma payı teknolojinin kullanılmasında dahi mevcutken, bazı belirtilerle cinsiyet tahmini yapmak daha zor.

Bebeğin cinsiyeti kesin ve net olarak ultrason incelemesi sonucunda ortaya çıkmış oluyor. Tabi burada bebeğin pozisyonu da önemli oluyor. Ama en kesin ve garanti yol yine de ultrason görüntülemesi olmuş oluyor.

Sonuç olarak, eskilerden gelen bazı duyumlar bazı varsayımlar oluyor. Hamilelik süresince zaten insanlar bunu fazlasıyla duyuyor. İşte şu varsa cinsiyeti budur, şu oluyorsa cinsiyeti böyledir vs. Ama bunların hepsi tamamiyle ön görüdür. Çünkü her insanın göstermiş olduğu reaksiyonlar farklıdır. Bu sebeple erkek çocuğa hamile birisiyle kız çocuğa hamile birisi aynı reaksiyonları gösterebilir. Bu bebek kaynaklı değil, hamile kişi kaynaklıdır.

 

Yorum yapın