Hyundai Bayon Yakıt Tüketimi

Hyundai Bayon Yakıt Tüketimi

Hyundai Bayon son yıllarda ülkemizde en fazla tercih edilen araçlardan birisi oldu. En çok merak edilen ise, Bayon Yakıt Tüketimi. Genel olarak araştırma yapıldığında ve kullanıcı yorumlarına bakıldığında Hyundai Bayon çok yaktığı ile ilgili bazı yorumlar karşımıza çıkıyor. Peki gerçekten böyle mi?

Hyundai Bayon Çok Yakıyor Mu?

Hyundai bayon 1.4 Atmosferik 100 Beygir gücünde bir motora sahiptir. Bu motor Hyundai tarafından uzun yıllardır üretilen ve kullanılan bir motor türü. 100 Beygir gücünde olması nedeniyle haliyle biraz hantal kalabiliyor. Fakat bu hantallık yakıt konusunda çok fazla etki etmiyor. Motorun genel olarak 1.4 olması nedeniyle şehir içi kullanımda yakıt oranı biraz fazla olabiliyor. Yani şehir içi kullanımlarda ortalama yakıt tüketimi 8.1 ile 8.6 arasına çıkabiliyor. Aslında genel olarak baktığımızda bu oranlar normal görünüyor fakat yakıt fiyatlarının pahalı olması nedeniyle, biraz zorluyor.

Hyundai Bayon şehirlerarası uzun yolculukta ise ortalama 4.8 ile 6.5 oranında yakıt tüketimi sağlıyor. Tabi bu kullanıcıya göre ve yolun eğimine göre de değişiklik gösterebiliyor.

Hyundai Bayon LPG Takılır Mı?

1.4 Atmosferik motorlar LPG en uyumlu motor olarak biliniyor. Bir çok kullanıcı da bu arabaya LPG taktırıyor. Özellikle ülkemizde tüp taktırma olarak bilinen LPG fazlasıyla tercih ediliyor. Fakat sıfır bir araba aldıysanız ve servis dışında bir yerde LPG montajı yaptırırsanız ne yazık ki araç motoru garanti dışı kalıyor. Bu nedenle ben şahsen LPG taktırmadan kullanıyorum. Yani yıllardır ben LPG olayına ısınamadım.

Hyundai Bayon tüp taktırdıktan sonra yakıt sarfiyatı konusunda ciddi tasarruf ettiğini söyleyen kullanıcılar da var. Burada son karar kullanıcıya kalıyor. Benim düşünceme göre yakıt oranları fazla olmadığı için, ben LPG taktırmadım.

“Hyundai Bayon Yakıt Tüketimi” üzerine bir yorum

  1. Hyundai Bayon LPG takılmaya en uygun motora sahip. 1.4 mpi motorlar lpg ile uyumlu motorlar. Üstelik lpg taktırınca yakıt olarak da ciddi düşüş gözlemleniyor.
    Ben taktırmam diyordum, maliyetlerden dolayı taktırdum. Lpg yakıt tüketimini ciddi şekilde düşürdü.

    Yanıtla

Yorum yapın