Kalem Suresi 51 ve 52. Ayetleri – Nazar Ayetleri

Kalem Suresi 51 ve 52. Ayetleri – Nazar Ayetleri

Kalem Suresi 51. Ve 52. Ayetleri Nazar ayeti olarak da geçmektedir. Uyumayan çocuklara dinletildiğinde gerçekten fayda gösterdiği bir çok kişi tarafından görülmüştür. Bir nevi koruyucu bir ayet olarak bilinmektedir.

Kalem Suresi 51 ve 52. Ayetleri Fazileti

İnsanları kötü bakış, kin ve nazardan koruduğu bilinmektedir. Bu ayetlerde inkârcı kişilerin peygamberlere karşı yapmış oldukları düşmanlıklar ve tepkileri, O’na nasıl nazarla baktıkları anlatılır.

Peygamber Efendimiz’de nazarın var olduğunu ve gerçek olduğunu, insana ve tüm canlılara ciddi zararlar verebileceğini söylemiştir. Kalem suresi 51 ve 52. Ayetlerin okunması bu nedenle önemlidir.

Kalem Suresi 51. Ve 52. Ayetleri Okunuşu

Ve in yekâdullezîne keferû leyuzlikûneke bi-ebsârihim lemmâ semiûz-zikra ve yekûlûne innehu le-mecnûn. Ve mâ huve illâ zikrun lil’âlemîn.

Kalem Suresi 51. Ve 52 Ayetleri Kaç Defa Okunmalıdır?

Nazar ayetinin nazar ve kem gözlere karşo koruma sağladığı bilinen bir gerçektir. Halk arasında bilinen ve özellikle dikkat edilmeye çalışılan ise, bu ayetlerin 25 er defa okunmasıdır. Yani kesin bir bilgi olmasa da, insanlara 25 er defa okuması tavsiye edilmektedir.

Bu ayetlerin okunmasının insanları kıskançlıktan, nazardan, kem gözden koruduğuna inanılır. Aynı zamanda insanlara manevi huzur verdiği bilinmektedir. Bu sebeple bu ayetlerin günlük olarak sürekli okunması tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın