Komik Karekod Nasıl Yapılır

Komik Karekod Nasıl Yapılır

Son yıllarda karekod artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor. Cafe Restoranlarda dahi artık menüler QR kod olarak geliyor. Bu nedenle insanlar farklı karekod örnekleri arıyorlar. Farklılık katmak isteyen insanlar, komik karekod yapmak istiyor. Komik QR kod oluşturmak için ve farklı QR kodlar oluşturmak için bir çok alternatif bulunuyor.

Komik Karekod Nedir?

Komik Karekod yani QR kod eski duvar yazılarının bir qr koda saklanmış hali olarak karşımıza çıkabiliyor. Bir duvarda gördüğünüz ya da bir parkta gördüğünüz karekodu okuttuğunuzda komik bir hikaye, fıkra ya da karikatürle karşılaşabiliyorsunuz.

Ya da bir tişört üzerinde bulunan karekodu okuttuğunuzda da komik bir anı ile karşılaşabiliyorsunuz.

Bu çeşitli karekodları tişört, kupa bardak, telefon kılıfı, araba camı vb. yerlere şahsi olarak oluşturup, baskı olarak kullanabilirsiniz.

Komik Karekod Yapma

Karekod oluşturmak için bir çok farklı alternatif bulunmaktadır. Bunlardan en kolay qr kod oluşturma yöntemi, çevrimiçi olarak online ortamda karekod oluşturmanızı sağlayan web siteleridir.

Aşağıdaki web siteleri üzerinden online olarak karekod oluşturabilirsiniz.

  • Canva
  • QR Code Monkey
  • QR Code Generator

Karekod içerisine istediğiniz herşeyi bilgi olarak yükleyebilirsiniz. Bir mesaj, bir wi-fi bağlantısı ya da bir anket oluşturabilir ve bunu kısa yoldan insanlarla paylaşabilirsiniz.

Oluşturduğunuz qr kodların renklerini, desenlerini ve görselliklerini de kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Karekod kullanım Yerleri

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, artık qr kodlar hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Telefonlarımızda wi-fi paylaşımında, cafe ve restoranlarda menü erişimlerinde, oyun parklarında, seyahat araçlarında, ilanlarda, market afişlerinde vb. kısacası hayatımızın her alanında artık iç içeyiz.

 

 

Yorum yapın