Kütahya Termal Alanları

Kütahya Termal Alanları

Kütahya, Ege bölgesinde Termalinin en fazla şifalı olduğu ve en fazla termal hamam vb. yerlerin olduğu ildir. Kütahya Termal Villalar, Termal Apartlar ve Termal Hamamlar bakımından oldukça zengin bir ildir. Termal sularının şifası herkesçe biliniyor olup, bir çok ziyaretçi sağlık turizmi için gelmektedir.

Kütahya Yoncalı Kaplıcaları

Kütahya Merkez’de 16 Km uzaklıkta bulunan bu Yoncalı Mahallesi, çok eski bir tarihe sahip olup, bir çok hamam ve otele ev sahipliği yapmaktadır. Hamamlar kamuya açık olup, erkek ve kadın farklı hamamlar şeklinde hizmet vermektedir. Gün içerisinde gece 01:00’a kadar girebilecek hamam bulabilirsiniz.

Aynı zamanda Yoncalı’da birde Hastane bulunmaktadır. Burada bulunan Fizik Tedavi hastanesi oldukça meşhur olup, bir çok eklem, kas ve romatizmal hastalıklar için tedavi imkanları sunulmaktadır.

Hastane yataklı olup, doktor tavsiyesi neticesinde hastalar yatış yapabilirler.

Kütahya Ilıca Kaplıcaları

Kütahya Merkeze 30 Km uzaklıkta olan Ilıcada da bir çok hamam mevcuttur. Burada otel olmayıp, günlük kiralık apartlar mevcuttur. Yine yüzme havuzu, aquapark ve hamam gibi bir çok hizmet bulunmaktadır.

Kütahya Simav Eynal Kaplıcaları

Kütahya’nın Simav ilçesinde bulunan kaplıcalar, özellikle tatil dönemlerinde ziyaretçi akınına uğramaktadır. Burada da bir çok hamam ve otel bulunmaktadır. Aynı zamanda Termal Villalar, termal apartlar mevcuttur. Konaklamak isteyen ziyaretçiler için birden fazla alternatif bulunmaktadır.

Kütahya Gediz Dereli Kaplıcaları

Kütahya’nın Gediz ilçesinde bulunan dereli kaplıcaları, yeni tadilat geçirmiş olup, yenilenen yüzüyle hizmet vermeye başlamıştır. Burada sadece hamamlar olup, belediye tarafından işletilmektedir.

Kütahya Tavşanlı Göbel Kaplıcaları

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde bulunan kaplıcalarda yine termal villa ve termal apartlar mevcuttur. Ziyaretçiler burada tercihlerine göre istedikleri apart ya da villalarda konaklama imkanına sahiptirler. Aynı zamanda hamamları ve doğal güzellikleri ile de ziyaretçiler tarafından beğenilmektedir.

Yorum yapın