Ve Huvel Kaviyyul Aziz Okuyanların Yorumları

Ve Huvel Kaviyyul Aziz

Ve Huvel Kaviyyul Aziz Okuyanların Yorumları insanlarda bu zikre karşı bir merak uyandırmıştır. Dinimizde şüphesiz bir çok etkili ve insana temas eden dualar bulunmaktadır. Zaten bu duaların amacı, insanlara dini öğretmek, sabrı öğretmek ve sabırla Allah’tan beklemeyi öğretmekdir.

Bazı dualar var ki, insanlar bu dualarla bir çok mucizeyle karşılaşıyorlar. İstekleri ve arzularını bu dualarla Allah’a arz ediyorlar. Sonucunda aldıkları mükafat ile de bu dualara olan bağlılıkları daha da artıyor ve çevrelerine anlatıyorlar.

Muhakkak ki burada dualar bir aracıdır. Bizler herşeyi Allah’tan diler, Allah’tan ister ve ondan bekleriz. Dualar bu isteklerimize karşı bir aracılık yapmaktadır.

Ve Huvel Kaviyyul Aziz Ne İçin Okunur?

Bu dua genellikle rızk için okunmaktadır. Zor süreçlerden geçen, maddi olarak zorlanmakta olan kişiler tarafından okunduğu takdirde, okuyan kişiye yeni bir kapı açılacağı, okuyan kişinin Allah’ın izniyle muradına ereceği düşünülmektedir.

Ayrıca, kaza belalardan korunmak için, huzur ve mutluluk için de bu dua bolca okunmaktadır.

Ve Huvel Kaviyyul Aziz Zikri Kaç Defa Çekilmeli

Dinimizde zikirler ve dualar için bir sınır bulunmamaktadır. Hatta ne kadar çok zikir getirilir, dua edilirse bizler için daha iyi olacaktır. Genel olarak Ve Huvel Kaviyyul Aziz zikri gece vaktinden sonra yani 12 den sonra çekilmeye başlanır. Tabi zaman konusunda da bir sınırlama yoktur. Dileyen her namaz sonrası, dileyen her gece yatmadan önce de bu zikri çekebilir. Tabi zaman kısıtlaması olmadığı gibi, miktar kısıtlaması da olmayacaktır. Dileyen 99 kez, dileyen 1999 kez bu zikri çekebilir.

Burada en önemli şey, kalben inanarak ve sonucunu Allah’tan bekleyerek bu zikri çekmektedir.

Ve Huvel Kaviyyul Aziz Okuyanların Yaptığı Yorumlar

Bu zikir ile ilgili bir çok kişi tarafından olumlu yorumlar yapılmış olup, insanlar bu zikirle kalplerindeki ve içlerindeki daralmanın azaldığını söylemektedir.

Aynı zamanda, ruhsal sıkıntılardan kurtulduğunu söyleyen, bu zikri sürekli devam ettikten bir süre sonra,  içsel olarak rahatladığını söyleyen, dünya malına fazla tamah etmeyi bıraktığını söyleyenlerde fazlaca mevcut.

Dinimizdeki tüm dua ve zikirler, inanarak ve içten gelerek yapıldığında ve sonucunu Allah’tan dileyip, Allah’a bırakarak tevekkül edildiğinde mutlaka insana iç huzur vermektedir. Unutmayalım ki, bize herşeyi veren ve verecek olan Allah’tır. Biz O’ndan diler, O’ndan ister ve O’ndan vermesini bekleriz.

Yorum yapın