Hyundai Bayon Özellikleri ve Yorumları

Bayon, Hyundai firması tarafından 2021 yılında piyasaya sürülen C-SUV sınıfında bir araç olup, Türkiye piyasasında oldukça tutulmuştur. Hyundai Bayon Özellikleri ve Yorumları bu nedenle fazlasıyla merak ediliyor. 2 farklı motor seçeneği ve 3 farklı donanım seçenekleri ile piyasaya sürülen Hyundai Bayon halâ en fazla satılan arabalar arasında yer alıyor. 2021 yılından bu yana herhangi bir değişikliğe gitmeyen Hyundai 2024 Bayon araçlarda bazı değişiklikler yaparak, 2024 model araçları makyajlamış oldular. Temmuz itibari ile 2024 model bayon arabaların Türkiye pazarına girmesi tahmin ediliyor.

Hyundai Bayon Donanım Özellikleri

Hyundai Bayon Elite, Style ve Jump paket olmak üzere 3 farklı model ile satışa sunuluyor. Elite paket en dolu paketi olurken; Şerit Takip, Led farlar, Şeritte kalma asistanı, Çarpışma Önleyici, Sürücü dikkat uyarısı gibi özelliklerle geliyor. Bir diğer model olan Style paket orta donanım olarak gelirken, Jump paketler ise boş donanım ile geliyor. Sunroof Elite ve Style paketlerde standart geliyorken, jump pakette ne yazık ki sunroof olmuyor.

Hyundai Bayon Motor Özellikleri

Hyundai Bayonlarda 2 çeşit motor kullanılmaktadır. 1.4 Atmosferik motor ve 1.0 Turbo motor. 1.0 turbo motor sadece Style paket araçlarda kullanılıyor. Elite ve Jump paketlerde 1.0 turbo motorlu bulunmuyor. Yine Style paketin de 1.4 Atmosferik motorunu alabiliyorsunuz.

Hyundai Bayon Yakıt Durumu

1.4 Atmosferik motorlu olanlar her ne kadar 1.4 motor olsa da ne yazık ki yakıt konusunda biraz fazla yaktığını söyleyebiliriz. Özellikle şehir içi kullanımlarda 7.6 ile 8.8 litre ortalamasına çıkabiliyor. Şehir dışı kullanımlarda ise bu oran 5.4 ile 6.8 arasına kadar düşebiliyor.

1.0 Turbo motorlu olanlar ise 1.4 atmosferiklere göre daha az bir yakıt oranına sahip.

Hyundai Bayon Kullanıcı Yorumu

Bende bir Bayon kullanıcısı olarak son derece memnunum. Özellikle sürüş keyfi ve iç mekân genişliği beni fazlasıyla tatmin ediyor. Bagaj konusunda da emsallerine göre daha büyük boyuta sahip olması ekstra avantaj sağlıyor. Her ne kadar yakıt konusunda biraz fazla yaksa da, vermiş olduğu sürüş keyfi, güven ve konfor bunu göz ardı etmenizi sağlıyor. Bir Bayon kullanıcısı olarak ben kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yorum yapın