Yapışkan Andız Otu Faydaları

Yapışkan Andız Otu

Kanser, günümüzde pek çok insanın hayatını kaybetmesine sebebiyet vermektedir. Tıbbın kansere karşı yetersiz kaldığı durumlarda devreye bitkisel yöntemler girmektedir. Kanser tedavisine katkıda bulunan pek çok bitki bulunmaktadır. Bunlardan biri de Yapışkan Andız Otu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapışkan Andız Otu tarihi çok eski dönemlere dayanmaktadır. Kanser tedavisi dışında farklı sağlık problemleri üzerinde de olumlu etkileri bulunan Yapışkan Andız Otu, mide gazına da iyi gelmektedir.

Yapışkan Andız Otu Faydaları Nelerdir?

Mucizevi bitkilerden biri olan Yapışkan Andız Otu faydaları bakımından oldukça önemlidir. Kanserden, diş sorunlarına, mide problemlerinden, bağırsak sıkıntılarına kadar çok etkili bir bitkidir. Yapışkan Andız Otu faydaları şu şekildedir;

-Balgam sökücü özelliği bakımından son derece etkilidir.

-Öksürük giderme de büyük faydası vardır.

-Bağırsaklara zarar veren bakterileri ortadan kaldırır.

-Hazımsızlığı yok eder ve midede rahatlama sağlar.

-İltihap giderici özelliği vardır ve vücuttaki iltihabı ciddi oranda azaltır.

-Kanserli hücrelere karşı olumlu etkisi olduğu düşünülmektedir.

-Mantar hastalığının tedavisinde çok önemli faydaları bulunmaktadır.

-Kan şekerinin dengelenmesinde büyük rolü vardır.

-Sindirim sistemi problemlerini ortadan kaldırma özelliği bulunur.

Yapışkan Andız Otu Nasıl Kullanır?

Yapışkan Andız Otu kullanımı son derece kolaydır. 1 litrelik suyun içerisine 2 ile 3 yaprak kadar Yapışkan Andız Otu atılır. Ortalama 12 dakika boyunca kaynaması beklenir. Daha sonra 15 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra bir kaba süzülme işlemi yapılır. Bu şekilde Yapışkan Andız Otu çayı hazırlanışı yapılmış olunur.

 

 

Yorum yapın